Örgü Modelleri SİYAH MOTİFLİ UZUN DANTEL BAYAN YELEK YAPILIŞI

SİYAH MOTİFLİ UZUN DANTEL BAYAN YELEK YAPILIŞI

1268
motifli-siyah-dantel-uzun-kadin-yelek-tarifi
motifli-siyah-dantel-uzun-kadin-yelek-tarifi

Siyah Dantel Uzun Kadın Yelek Tarifi 2 video ile gösteriliyor.İlk Videoda Motif yapımı 2. videoda Motif sayılarını,Omuz ve Kol yapımı ile bitirme aşamalarını sayfamız da görebilirsiniz.

Motifi Yelek yerine Bütün örülen Model anlatımı için de Trabzanlı Yapraklı Yelek Modeli yapılışı için burada ki başka Kadın Yeleği çalışmasını da görebilirsiniz.

42-44 Beden Şal Yelek Bayan Örgü modelini de Şiş ile yapılan Çok değişik 2 parça üstünden yapılan bir Yeek yapımı da burada.

dantelden-siyah-kadin-yelek-aciklamali
dantelden-siyah-kadin-yelek-aciklamali

Videoda verilen Ölçüler 38-40 Beden Bayan Yelek modeli için. 2,5 numara İnce iple yapılan Model motifi yine hırka, yelek, şal ve dantel ipleri ile örüldüğünde oda takımları, masa örtülerinde kullanılabilecek türden.

Yelek için kullanılan ipi türüne,kalınlığına ve Tığa göre değişiklik gösterir.Bu gördüğümüz Siyah Yelek için yaklaşık 3 yumak kadar ip kullanılacağı söylenmiş.

siyah-motifli-dantel-bayan-yelek-yapimi
siyah-motifli-dantel-bayan-yelek-yapimi

Arzu edenler Motifli örülen Bayan Yeleğini herhangi başka Kare Motifler ile de yapabilirsiniz. Kadın Yelek Şablonu ve anlatımı ile istediğiniz ölçülerde modeli yapabilirsiniz.

Yelek yapımında Sırt kısmı Arka parça için 12 tane Motif kullanılıyor. Her ön için 4+4 toplamda 8 motif kullanılıyor. Yelek ön parçaları size dar gelebilir ama yapılan -7 sıra kenar oyası ile bu açıklık kapanıyor.


2. Video

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz