El İşleri SİYAH KREM UZUN YIRTMAÇLI HIRKA: BİM’DEM ALINAN İPLE

SİYAH KREM UZUN YIRTMAÇLI HIRKA: BİM’DEM ALINAN İPLE

7100
Bimden-alinan-iple-uzun-iki-renk-hirka
Bimden-alinan-iple-uzun-iki-renk-hirka

Bim’de satılan İplerle Uzun krem, Siyah iki renk Tığ işi En kolay kadın hırka modeli. Tığ ile kol, yaka kesimi olmayan Dümdüz parçalardan hırka yapımı.

Hanımlar bu tarz örgüler genelde örgüye yeni yeni başlayan, çok fazla Örgü örmeyi bilmeyen Acemi hanımlar için yapılan şık modeller.

yaka-kol-kesimsiz-artirmasiz-tigla-bayan-hirka
yaka-kol-kesimsiz-artirmasiz-tigla-bayan-hirka

Bu Kadın Hırkada hiçbir yaka kesintisi hiçbir herhangi bir arttırma eksiltme, yapılmadan dümdüz dikdörtgen parçalar ile hazırlanıyor.

Kollarda aynı şekilde dümdüz dikdörtgen parçalar hazırlanarak omuzlar birleştirip, kollar dikilerek takılıyor.

Her iki taraftan yırtmaçlı Siyah, krem iki renkli Bayan Hırka modelinin arka ve Kolları da siyah, ön parçasının bir bölümü de siyah renk yapılmış.

on-tarafi-2-renk-uzun-bej-siyah-hirka
on-tarafi-2-renk-uzun-bej-siyah-hirka

Örgü işini biraz daha bilenler Eğer model hoşunuza gittiyse, fikir hoşunuza gittiyse modeli biraz daha geliştirebilir, herhangi bir yaka kesimi uygulayabilirsiniz.

Yanlardaki yırtmaçları kaldırabilir, Kemer ekleyebilir, cep detayları ile güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

Arzu edenler eteklere doğru daha bir genişleme ve kol ağzını truvakar kol yapabilir. Kolda zincir eksiltip daraltma yapabilirsiniz.

Krem Siyah 2 Renk Uzun Bayan Hırka Modeli

42-44 beden uzun 2 renk kadın hırka modelinde toplam 13 tane ne BİM’den alınan ören Bayan tanja ipler ile Tığ örgü kadın hırka modeli güzel sıkı bir model ile çalışılmış.

Hırka için 100 gramı 120 metre olan iplerden 13 tane yumak kullanılmış. Bu da yaklaşık 1560 gram kadar örgü ipi yapıyor.

yirtmacli-uzun-siyah-krem-hirka
yirtmacli-uzun-siyah-krem-hirka

Eğer ki siz de bu şekilde uzun Manto gibi bir kadın hırka istiyorsanız ve örnek de sıkı bir örnek, gidecek ipi göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

Ama elinizde bu şekilde uygun fiyata aldığınız BİM’de satılan ipler gibi örgü ipleri varsa modeli değerlendirebilirsiniz.

42-44-kadin-hirka-siyah-krem
42-44-kadin-hirka-siyah-krem

5,5 no tığla oldukça kalın bir örgü ipi ile çalışılıyor. Tığ numaranızı kendi kullandığınız ipe göre belirleyebilirsiniz.

Ön, arka parçalar, 2 kol dikdörtgen uzun dümdüz Ondan sonra Ön patları sonradan ekleniyor. Siyah olan parçaya krem bir pat yapılarak model biraz daha şık bir hale getirilmiş.

Video: Gülcan Volkan Duran

Bim’den Alınan İpler İle 2 Renk Tığ İşi Kadın Hırka Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz