Örgü Modelleri SİVRİ UÇTAN BAŞLANAN KOLAY BAYAN PATİK YAPILIŞI

SİVRİ UÇTAN BAŞLANAN KOLAY BAYAN PATİK YAPILIŞI

2057
sivri-uctan-baslayan-kolay-kadin-patik-yapilisi
sivri-uctan-baslayan-kolay-kadin-patik-yapilisi

İki Şiş ile yapılan Sivri ucundan başlayarak sivri ucunda biten İki iğne ile yapılan En Kolay Bayan Patik Modeli yapılışı ile Anlatımlı Patik modelleri.

Sizin için daha önce Turuncu 2 şişle örülen Basit Ucu sivri başlayan Patik modelini paylaşmıştım ancak Anlatımlı Patik Modeli olarak istekler üzerine bu Patik Modelini Açıklamalı Patik şeklinde öğrenip yapabilirsiniz.

iki-sisle-uclu-patik-yapimi
iki-sisle-uclu-patik-yapimi

Örgü Kolay Patikler için sitemizde burada ki Patikler bölümüne bakarsanız sizler için seçtiğim Türkçe videolu Patik Modelleri,Anlatımlı Patik örnekleri ve 2017 örgü Patikler den örnekler görebilirsiniz.

Sizin için Sivri ucundan ilmek atılarak başlanan Patik modelinin 2 değişik şekilde örülen modelini ekledim. Pembe Patik modelinde Örneğin bir tarafına Haraşo örülerek Bilek kısmına Lastik örneği yapılmış.

Sivri uçtan balayan Patik Modeli Yapımı
3 İlmek atarak Patik yapımına başlayın ve toplam 30 ilmek oluncaya kadar her sırada 1 ilmek artırarak 30 İlmek olunca Patikte Çizgileri yapmak için 4 sıra beyaz haraşo 2 sıra Pembe ve tekrar 4 sıra Pembe Haroşo olacak şekilde 10 sıra örün.

İsterseniz Çizgili olan 10 sıralık bölümü 2 sıra renkli 2 sıra diğer renk şeklinde de yapabilirsiniz. 10 Sırayı renkli ve Haroşo örneği ile ördükten sonra 30 ilmekten 24 tanesi 2 ters 2 düz Çift lastik örgüsü örneğin bir tarafı da 6 sıra Haroşo olacak şekilde Ayağınızın büyüklüğüne göre 40-42 ya da daha fazla (Ayağınıza Ölçerek Karar Verin) Haraşo oluncaya kadar örün.

Tekrar Haroşa bölümüne gelince aynı şekilde 10 sıra olacak şekilde 4 sıra 4 Sıra Beyaz 2 sıra Pembe ve 4 Sıra Beyaz Haraşo ile 10 sıra yapıp bitince 3 ilmek kalıncaya kadar her sırada 1 eksiltme yaparak Patiği tamamlayın.

Haraşo bölümlerinden dikerek Patiğin üzerine Örgü Fiyonk ya da Örgü Çiçek ile süsleyebilirsiniz.

Son Yazımız olan Fıstık Kelebekli Bere Yapılışına Kız Anneleri ve Bayanlar güzel kenar örnekli Tığ işi Bere Yapımını burada görebilirler.

iki-sisle-uclu-patik-yapimi
iki-sisle-uclu-patik-yapimi
iki-sis-ile-yapilan-bayan-patik
iki-sis-ile-yapilan-bayan-patik
sivri-uctan-baslayan-sis-isi-bayan-patik
sivri-uctan-baslayan-sis-isi-bayan-patik

5 YORUMLAR

  1. Patriğin kenarındaki siyah yerleri sanırım sonradan yapmışsınız orayı nasıl yaptınız acaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz