Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI VE RESİMLİ

ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI VE RESİMLİ

5608
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi

İki Şişle Örülen Çok Kolay Bebek Patik Örneği

Şiş ile bebek patiği örmek isteyen hanımlar için bir günde bir çiftini bitirebileceğiniz oldukça basit ve kolay örülen ama çok şık bir Bebek Patik modeli.

Resimli açıklama da gördüğünüz gibi çok kolay hatta örgü örmeye yeni başlamış acemi olan genç kızlar ve bayanlarda bu patikten rahatlıkla örebilirler.

Diğer Bebek Örgü Modellerini sitemizdeki yan taraftaki Menüden görebilirsiniz.

Öncelikle 22 ilmek atarak başlayınız. Bebeğinizin yaşı ya da kaç aylık olduğuna onun ayağına olacak şekilde olabilmesi için ilmek sayısını artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

22 ilmekle başladığınız örgünüzü haraşo 8 vargel  örerek 24 sıra olacak şekilde örün. 24 sırayı tamamlayınca diğer 10 tane ilmek kesin ve yeni bir renk iplikle 3 sıra düz 3 sıra vargel yani haraşo olacak şekilde 45 sıra örünüz.

sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi

sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi-1
2
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi-2
Örme işlemi bitince ince olan yerin ucunu geniş olan yeşil bölüme dikiniz.
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi-3
Altından
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi-4
Ve üstünde büzerek ince ve iki renkli olan bölümü büzerek dikiniz. Yeşil olan bölüm arka bilek kısmı
sisle-orme-en-kolay-bebek-patik-ornegi-yapilisi-5

Bu Patik aynı zamanda Karpuz dilimli Patik olarak ta bilinir . Patiğin dikilişi esnasında sıkıntı çeken ve nasıl dikileceğinden emin olamayan Arkadaşlara da yardımcı olabilmek için detaylı dikim aşamalarını sizler ile paylaşmak istedim.

lilali-beyaz-karpuz-dilimli-patik

Öncelik ile dar olan ucu alıp düğer uca resimdeki gibi dikiyoruz.

lilali-bebek-patiği-karpuz-dilimli

Patiğin altını diktikten sonra büzme işlemini hem yukarıdan ,hem aşağıdan yaptıktan sonra patiği çeviriyor ve bileği kıvırıyoruz.

Büzme ve dikme işlemi bitince yeşil bölümü katlayınız . Bebek patiğinin önüne ponpon,örgü çiçek gibi örme süslerle süsleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

22 YORUMLAR

 1. Anladım çok teşekkür ederim direk adsense hesabında çıkıyor bu özellik değil mi?Ben adsense sayfama baktım göremedim yada söylediğiniz gibi yüksek trafikli bir site değil şu an için ondan dolayı…

 2. Evet Hülya hanım Adsense belirli şartları sağlamış,yüksek trafiğe sahip sitelere bu özelliği veriyor. Bende dün kullanmaya başladım. Ancak ona tıklanıldığında para kazanmıyorum ama sitede gezilmesini daha çok sayfa bakılarak reklam gelirini artırmaya yönelik olarak bizlere sunulan bir Adsense hizmeti

 3. Merhabalar Dilek hanım size daha evvelde facebook reklamları hakkında soru iletmiştim ve hızlı bir şekilde verdiğiniz cevap için öncelikle tekrar teşekkürler ..Bugün sayfanızı dolaşırken konuların alt kısmındaki benzer içeriklerin altında bulunan konu resimleri dikkatimi çekti benzer içerik görüntüsü fakat adsense reklamı amblemi var!bu adsensenin yeni uygulaması mı? yada nasıl bir sistem ?bende web sayfamda denemeyi düşünüyorum bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.Bu arada bu güzel sayfanın başarılarının devamını dilerim emeğinize sağlık
  sevgiler

 4. Yani artırılma işlemi düz olan ve iki renkli olan burun ucu da aynı eşitlikte genişlemeli. Aksi halde burun ucu kapanmaz e hoş olmaz

 5. Mrb bende oruyorum model hosuma gitti ama biraz buyuk olsun diye 40 ilmekten basladim harosasini ordum 25 sira sonra 10 ilmek kestim diger renk ipi bagladim ormeye dewam ediyorum orantisiz oldu sanki eni falan siz istediginiz buyukluk kadar ilmek atabilirsiniz diye yazmissiniz buyuk olunca kestigimiz bolumdemi fazla kesilecek anlamadim uzun oldu kusura bakmayin aydinlatirsaniz sewinirim :)

 6. Sevgili Büşra büzebilmek için kenarlarda teyeller gibi büyük dik ve ip çekerek büz

 7. Büzmeyi yapamıyorum yaa hem alttan hem üstten resimle daha detaylı anlatır mısınız

 8. Tahminime göre 4-7 aylık bebeklere olur fakat yinede patiği örerken ölçmekte fayda var

 9. Öznur hanım en altaki resimlerde detaylı olarak nasıl dikildiğini görebilirsiniz

 10. Bu yeşil sari olan patigi birturlu dikemiyorum yardim lutfen daha aciklamali dikimi yokmu

 11. Hilal hanım nasıl karpuz dilimli şişle en kolay örülen Patik dikilir yeni iki resim ekledim açıklamasını da sizler için yazdı. Sayfaya tekrar girdiğinizde resimleri görebilirsiniz.

 12. Hilal hanım dar olan ucu tutun geniş olan uca dikin.2. resme baktığınızda diktikten sonra nasıl görüneceğini görebilirsiniz. 3. resimde diktikten sonra patiğin alt olan bölümümü büzerek dikmişler.Fazlalık kalan kısım bilek bölümü olarak kıvrılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz