El İşleri Bebek Örgüleri RESİMLİ ANLATIMLI KEÇE VE ÖRGÜLÜ BEBEK PATİĞİ

RESİMLİ ANLATIMLI KEÇE VE ÖRGÜLÜ BEBEK PATİĞİ

195
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi

Maddi zorluklarla mücadele etme şu anda hepimizde var. Eğer becerikli bir hanımsanız el işlerinden anlıyorsanız resimdeki gibi bebek patikleri örerek yakın çevrenizde,pazarda, yüncülere ve bebek kıyafeti satan mağazalara butiklere uygun fiyatlara satarak azda olsa evinize ek kazanç sağlayabilirsiniz. Evde ne yaparak para kazanılır sorusu için bir nebzede olsa çözüm üretebilirsiniz. Resimli anlatımda gördüğünüz bebek patiğini keçe,örgü ve kumaş kullanarak dikmişler. İsterseniz polar yada benzeri kumaşlarlada örebilirsiniz. Şimdi altaki resimlerin altına nasıl yapılır ve fikirlerimi yazarak sizlere yardımcı olmaya çalışayım.

yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi

yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-3
Öncelikle kumaşlarımızı nasıl keseceğimizi görüyoruz. Eğer çocuğunuz yürüyorsa tabanındaki renkli kumaşı 2 kat yada kalın bir kumaş kullanarak yaparsanız ayakları için daha sıcak tutar. Yarım oval kestiğiniz patiği ortasına kadar makasla kesiniz.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-2
Patiğin tabanını kumaşın çevresine keçe dikişi ile sağlamca dikiniz.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-4
Burda patiğin altına siyah keçe dikmişler fakat benimde dediğim gibi kalın ve güzel görünmesi için renkli kumaşı keçenin altına yapıştırmışlar. Fakat yapıştırma işi ne kadar sağlam olur bilemem yıkandıkça zamanla altındaki renkli kumaş çıkar. En iyisi baştan kalın kumaş kullanmak yada yanlardan dikiş dikrek iki kumaşı birleştirmek daha mantıklı.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi
Dikiş işlemi bittiğinde tığ ile örgü kenar danteli örülmüş. En üsteki patiklerdeki süslemeler gibi sizde keçe,örgü,düğme,boncuk,pullar vs kullanarak patiği daha süslü ve şirin hale getirebilirsiniz. Fakat şunu hatırlatmakta fayda görüyorum bunlar bebeğin ağzına sokup koparabileceği bebeği teğlikeye atacak şeyler olmamalı. Diğer Bebek örgüleri ve Patiklerine burdan bakınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz