RESİMLİ ANLATIMLI KEÇE VE ÖRGÜLÜ BEBEK PATİĞİ


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Maddi zorluklarla mücadele etme şu anda hepimizde var. Eğer becerikli bir hanımsanız el işlerinden anlıyorsanız resimdeki gibi bebek patikleri örerek yakın çevrenizde,pazarda, yüncülere ve bebek kıyafeti satan mağazalara butiklere uygun fiyatlara satarak azda olsa evinize ek kazanç sağlayabilirsiniz. Evde ne yaparak para kazanılır sorusu için bir nebzede olsa çözüm üretebilirsiniz. Resimli anlatımda gördüğünüz bebek patiğini keçe,örgü ve kumaş kullanarak dikmişler. İsterseniz polar yada benzeri kumaşlarlada örebilirsiniz. Şimdi altaki resimlerin altına nasıl yapılır ve fikirlerimi yazarak sizlere yardımcı olmaya çalışayım.

yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi

yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi

yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-3
Öncelikle kumaşlarımızı nasıl keseceğimizi görüyoruz. Eğer çocuğunuz yürüyorsa tabanındaki renkli kumaşı 2 kat yada kalın bir kumaş kullanarak yaparsanız ayakları için daha sıcak tutar. Yarım oval kestiğiniz patiği ortasına kadar makasla kesiniz.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-2
Patiğin tabanını kumaşın çevresine keçe dikişi ile sağlamca dikiniz.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi-4
Burda patiğin altına siyah keçe dikmişler fakat benimde dediğim gibi kalın ve güzel görünmesi için renkli kumaşı keçenin altına yapıştırmışlar. Fakat yapıştırma işi ne kadar sağlam olur bilemem yıkandıkça zamanla altındaki renkli kumaş çıkar. En iyisi baştan kalın kumaş kullanmak yada yanlardan dikiş dikrek iki kumaşı birleştirmek daha mantıklı.
yuksek-bilekli-kece-patik-ve-kalibi
Dikiş işlemi bittiğinde tığ ile örgü kenar danteli örülmüş. En üsteki patiklerdeki süslemeler gibi sizde keçe,örgü,düğme,boncuk,pullar vs kullanarak patiği daha süslü ve şirin hale getirebilirsiniz. Fakat şunu hatırlatmakta fayda görüyorum bunlar bebeğin ağzına sokup koparabileceği bebeği teğlikeye atacak şeyler olmamalı. Diğer Bebek örgüleri ve Patiklerine burdan bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir