Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ŞİŞ MODEL PALAMUTLU ÖRGÜ MODELİ

ŞİŞ MODEL PALAMUTLU ÖRGÜ MODELİ

433
Nazarca-orgu-mese-palamudu-sis-orgusu-3D-model
Nazarca-orgu-mese-palamudu-sis-orgusu-3D-model

Şiş model örgülerden Kabarık örneği İle Meşe palamudu örgü modeli tarifi. Örnek kabarık modelli bebek battaniye, kazak,yelek, hırka, örgüleri ile model yapılışı.

Palamutlu örgü modeli tek renk ile yapılan hem pembe hem de yeşil renk ile örnekleri çıkarılan oldukça güzel. Pembe ve yeşil renk ile yapılan modelde 3D hoş görünen oldukça kabarık üç boyutlu bir şiş örgü modeli.

sis-orgu-palamutlu-model-anlatimi
sis-orgu-palamutlu-model-anlatimi

Üç boyutlu örgü modelinin desenleri Meşe palamuduna benzediği için bu örgüye Meşe palamudu örgü modeli ismi verilmiş. Örgüde lastiksiz bir teknik ile başlanarak lastik örüp örmemek,örmek isteyen sevgili hanımlara bırakılmış.

Palamutlu Kabarık örneğin arka yüzünde hiçbir kabartma yok düz ve hiçbir kirlilik yok. Bu model 4 ilmek+Fazladan 3 ilmek daha atılıp en son 2 kenar inmeği atıldıktan sonra model yapımına geçiliyor

3D-Mese-palamudu-motifli-ornek
3D-Mese-palamudu-motifli-ornek

Daha küçük örnekli örgüler içinde sizlere İlmek kırıntıları örgü modeli çalışmasında önereceğim. Bebek yelekleri için güzel bir tarif görmek isteyenler Renkli robalı bebek yelek modelinde tarifini sitemizde görebilirler.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Örguhanem Kanalına Aittir.

Meşe Palamudu Şiş Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz