Örgü Modelleri Bebek Örgüleri İLMEK KIRINTILARI ÖRGÜ MODELİ:ŞİŞ İŞİ

İLMEK KIRINTILARI ÖRGÜ MODELİ:ŞİŞ İŞİ

7150
Nazarca-ilmek-kirintilari-orgu-modeli-video
Nazarca-ilmek-kirintilari-orgu-modeli-video

Şiş örgüsü İlmek kırıntıları örgü modeli. Minicik örneği ile kabarık minicik desenleri ile Bebek örgülerinde En tatlı, şirin örgü modelleri için harika bir model.

Örgü ilmek kırıntıları modeli sevgili Şerife hanımın bizlere sunmuş olduğu çok güzel bir örgü. Timsah sırtı örgü modeli gibi çok sevilen minik örnekli örgü modellerinden bir tanesi.

ilmek-kirintili-sis-orgu-videolu-yapilisi
ilmek-kirintili-sis-orgu-videolu-yapilisi

Birçok arkadaşımızın da bildiği ve sevdiği Şirincik örgü modelini biliyordur, her ikisi de bu model gibi küçük kabarık ilmekler den konuşan kolay örgü modellerinden.

Hem yapımı kolay hem gösterişli özellikle bebek örgülerinde kullanabileceğiniz bu modeli, istediğiniz sayılarda başlayabilirsiniz. Ama tekli sayılarda başlanırsa modeli tam olarak kurabilirsiniz.

ilmek-kirintilari-sis-orgu-modeli
ilmek-kirintilari-sis-orgu-modeli

Çok amaçlı bir örgü modeli. Çok basit ve gösterişli olduğu için bebek örgüleri, çocuk doğum günlerinde çeşitli örgüler de kullanabilirsiniz.

İlmek Kırıntıları Örgü Modelinin birkaç sırasında örgü altına düzgün başlamak amacıyla Haroşa örgü dizilmiş. Ondan sonra model yapımına 2 sıra ördükten sonra örgünün ters tarafında model kurulumuna geçiliyor.

sis-desenli-ilmek-kirintilari-modeli
sis-desenli-ilmek-kirintilari-modeli

Burada örnek yapılırken 1 ilmek dolanıp 2 ilmek ters örülür bu şekilde modele başlanmış olunuyor.Devamında zaten bir kaç sırada model kuruluş ve tekrarına geçilerek ilerleniyor.

İlmek kırıntıları örgü modelinin dışında sizlere iri desenli Burgulu örgülerden Sarılan oval burgular örgü modelini de tavsiye ederim. Daha iri desenli örgü modeli isteyenler tıklayıp ulaşabilirler.

minik-orgu-modelli-ilmek-kirintilari
minik-orgu-modelli-ilmek-kirintilari

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu anlatım Şerifenin Örgü Dünyası Kanalına Aittir.

Minik Desenli İlmek Kırıntıları Örgü Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz