Menü Kapat

sirali-oya-ornegi-aramayin-tarifi-burada

SIRALI OYA MODELİ İÇİN ÖRNEK ARAMAYIN BU MODEL ŞAHANETığ battı haricinde 3 sıradan oluşan Sıralı Oya Örnekleri aramayı bırakın bu güzel Oya modeli Çeyizlerin baş köşesin de yerini alabilir.Modelin 2. sırasının Tığ battı dan ayrı renkte olmasını bu modelde beğendim.

Tavsiye Oya Modelleri için Fıstık Oyası Örnekleri arayan Arkadaşlarıma da bugün güzel bir örnek önerdim.Bu modeli burada görüp inceleyebilir Yeni Oyalar dan haberdar olmak için Abone olabilirsiniz.

Oya ve Dantel Dünyası Oya Modelleri ve Yapılışları için bu modelleri anlatan,öğreten ve videolara emek veren Derya hanımın eline emeğine sağlık.

sirali-tig-oyasi-onerileri
sirali-tig-oyasi-onerileri

Açık Yeşil renk ile ilk sıraya başlayabilmek için ipi sabitledikten sonra 6 adet zincir başa 1 kez alınır yandaki tığ battıya girilir 3 lü trabzan ile kutu yapılır.Modelin başında 6 zincir ile başlıyor ama kutu araların da 2 zincir çekilerek kutular ile ilk sıra yapılır.

Beyaz iple 2. sıraya başlandığında En Küçük Serum halkaları ile çiçek göbeği yapılacak. Motif araları için yeterli arayı kutular ile verdikten sonra Beyaz ipi alın 1zincir 1 tane normal boylarda örümcek Serum halkayı alın içine sık iğne olarak 3 tane sık iğne yapın. 6 zincir aşına 1 kez alın serum halka içine yine girin 3 lü trabzan ile ilk yuvayı yapın.

3-sirali-renkli-yeni-oya-yapimi
3-sirali-renkli-yeni-oya-yapimi

Araya 2 zincir çekin yine halka içine girin 3 lü trabzan yapın.Bu şekilde halka içine aralarda 2 zincir olan toplam 4 tane yuva yapın 5. yuva için 6 zincir çekin halkaya girin başına almadan kapatın ve 3 tane sık iğne yapın. 1 zincir 1 örümcek ile 5 tığ battısı atlayın 6. kutuya batın.

3. Sıra Mor renk iplik ile üst sıraya trabzanlar ve zincir ile tamamlayın.İsteyenler kutuları 2-3 sıra yapabilir modeli istediği gibi değiştirebilir ya da aynısını yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir