Dekorasyon SEVGİLİ YILANLI ETAMİN KART ÖRNEĞİ

SEVGİLİ YILANLI ETAMİN KART ÖRNEĞİ

186
etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi

Yeni Evlilere Sevgili Yılanlar İle Yatak Odasına Etamin Kart Yapımı

Sevgili Yılan başlığı size ilginç gelmiş olabilir fakat sayfaya girip baktığınızda Başlık konusunda ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. Yılanlar ne kadar soğuk ve sevimsiz sürüngenler olsalar da Etamin üzerine işlenmiş Aşık Yılanlar hiç te sevimsiz değiller aksine çok sevimliler.

Bilmem aranızda bu şekilde Fon kağıdı üzerine yatak odasına baş ucunuza böyle bir şey istermisiniz.  Fakat şu da var ki yeni nesil gençlik değişik olan her şeyi seviyor. Özellikle yeni evliler için bence çok hoş olur. Ben her ne kadar el işi dantel örnekleri paylaşıyor olsam da evde kendim hiç dantel kullanmam.

Başkalarının evinde gördüğümde çok hoşuma gider ama ben ev dekorasyonunda Dantel sevmiyorum. Evimde sehpalarımın üzerinde perdecilerin kalan küçük parçaları değerlendirmek amaçlı etrafına overlok çektikleri  simli, pullu bir kaç perdeden bozma örtü kullanıyorum.

Çeyizimdeki neredeyse tüm el işi dantel ve yazma yemeni işlemelerini yeğenime çeyizine koyması için verdim zamanında :)  Ama Etamin çok severim Dantel işlemekten daha çok Etamin ya da yabancıların dediği gibi Çarpı işlemeyi çok severim. Bazı yazlık evlerde ya da küçük pencereli mutfaklarda perde ucu etamin işlemeleri gördüğümde çok hoşuma gidiyor.

Farklılığı sevenler için bence çok güzel bir baş ucu el işi örneği olabilir. Tabi onca şirin hayvan varken yılan tercih etmeleri benimde çok tuhafıma gitti ama çok şirin oldukları su götürmez bir gerçek.

Bu örnekte Yılan seçildiğine göre belkide Yılanla ilgili Batıl İnançları vardır. Nasıl bizlerde Fil uğur getirir derler ve bazıları buna çok inanır Fillerin küçük cam ya da Pirinç biblolarını evlerinde bulundururlar burada da öyle bir Batıl inanç olabilir.

Etamin ve Kanaviçe Örnekleri menümüzdeki tüm içeriklere buradan bakabilirsiniz. Şablonlu Etamin örnekleri ilginizi çekebilir.

etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi
etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi

etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi-1 etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi-2 etamin-isleme-sevgili-yilanlar-ornegi-3
Kaynak:http://vrukodelii.com/otkryitka-s-vyishivkoy-vlyublyonnyie-zmeyki/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz