SERPME ŞAL MODELİ YAPILIŞI

serpme-sal-modeli
serpme-sal-modeli

Baharlık Kolay Şal ve Fular Örmek için Yumuşacık,kolay Üçgen Köşeden örülen Renkli iplikler ile Örgü Serpme Şal Tarifi Videolu Tarifli.

Ebruli iple Şal için 150 gramlık ip ile yapılan Ense kısmından başlayarak artarak ilerliyor.Tığa yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir model.

tig-orgu-serme-sal-modeli
tig-orgu-serme-sal-modeli

Serme Şal Örneği Modeli her sırada farklı renk ip kullanılmış gibi görünse de Marifet ipte Ebruli yani Batik desenli iple yapıldığı için Model renk,renk yapılmış gibi.

Ense kısmından başlarken 6 zincir yapılır ilk zincire batılır halka yapılır 3. zincir yapılır yukarı çıkılır 2 li trabzan yapılır arada 1 zincir tekrar 2 li trabzan ypılır böyle devam edilir.

Yani halka üstüne toplam da 4 tane arada 1 zincir çekilerek 4 adet 2 li çekilen trabzan yapılarak başlanır. Dün yayınlanan önceki İncili Sarmaşık Şal Tarifini de buradan görebilirsiniz.

Serme Şal Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*