El İşleri Bebek Örgüleri ŞEKER SIRALI DESENLER TIĞ ÖRGÜ MODELİ

ŞEKER SIRALI DESENLER TIĞ ÖRGÜ MODELİ

797
Nazarca-seker-sirali-orgu-tig-isi-ornek-yapilisi
Nazarca-seker-sirali-orgu-tig-isi-ornek-yapilisi

Renkli örgü modellerinde Tığ işi Şeker sıralı örnekler bebek battaniyesi modellerinde Şirin kabarık örnekleri, kolay yapımı. İstediğiniz kadar renk kullanabileceğiniz bir model.

Tığ işi renkli verev ilmekler şeklinde yapılan iç içe geçmeli örgünün değişik bir versiyonunu bizlere gösterilmiş. Burada toplamda 5 renk kullanılarak renkler birbirini tekrar ederek model oluşturulmuş.

sirali-sekerler-kabarik-tig-model-renkli-orgu
sirali-sekerler-kabarik-tig-model-renkli-orgu

5 renkli Tığ işi örgü modeli şeklinde çalışılan Şeker sıraları örgü tığ modeli kısa zaman önce Sizler ile önlerini paylaştığımız Nostaljik tığ işi örgü modelinin farklı bir versiyonu gibi.

Trabzan örgülerin arasında İlmek kaydırma tekniği ile Her sırada ayrı bir desen ile renk geçişleri yapılıyor. Bebek battaniyesi, yatak örtüsü ,lif modeli gibi çeşitli örgüler için kullanabilecek şık bir model.

bebek-battaniye-3D-Seker-sirali-orgu
bebek-battaniye-3D-Seker-sirali-orgu

Örgü Renkli Şeker Sıralı Bu model 11 zincir ve katlarından oluşuyor. Kenar kısımları içinde sağ kenar için 6 tane zincir çekiliyor, diğer desen kenarı içinse 5 Trabzan.

Yapmak istediğiniz modeli göre o uzunlukları zincir çekip Üzerine bir sıra Trabzon hazırlayıp daha sonra model kurulumunda her sıra renk geçişleri yaparak ilerleniyor

sirali-seker-desenler-tig-ornek-yapimi
sirali-seker-desenler-tig-ornek-yapimi

Kaynaklar:Post yazı nazarca.com-Videolu anlatım Örgü Aşkım Kanalına Ait.

5 Renkli Şeker Sıralı Kabarık Tığ Model

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz