El İşleri Bebek Örgüleri SARMAŞIK DALINDA ÇİÇEKLER DESENLİ YELEK ÖRGÜSÜ

SARMAŞIK DALINDA ÇİÇEKLER DESENLİ YELEK ÖRGÜSÜ

413
Nazarca-sarmasik-dalinda-cicekler-sis-orgusu
Nazarca-sarmasik-dalinda-cicekler-sis-orgusu

Şiş örgüsü Çiçek bahçesi kolay yelek, şal, çeyizlik örgü modelleri için Sarmaşık dalında çiçekler desenli yelek modeli çalışması.Videolu Şiş Örnekler.

Bugün de sizler için yine çok şık bir örgü modeli çalışması paylaşmak istiyorum. Sevgili Cansel Hanım’a ait olan kendisinin anlattığı ve kanalında da paylaştığı Sarmaşık dalında çiçekler örgü modelinin tarifi.

sarmasik-dalli-cicekli-2021-orgusu
sarmasik-dalli-cicekli-2021-orgusu

Sizlere yine Sitemizde tarifi bulunan Bitişik 2 desenli burgu modeli örnek yapımına da bakmanızı, modeli görmenizi öneririm. Değişik güzel bir örgü modeli daha görmek için bakabilirsiniz.

Bu şekilde ara örneklerin uzun Örgü Desenleri arasında yerleştirilmesini çok seviyorum. Ben bu şekilde ince uzun desenli örgü modellerinde örnek olarak Burgu modelleri aralarına böyle ara örgüler koyduğumuzda çok şık oluyor.

Sarmaşık dalında çiçekler Örgü Modeli Tek renk gri renk ile çalışılan modelin arkasını çevirdiğimizde arkası farklı bir model, de önü farklı bir model.

gri-renk-sarasikli-cicekli-dalli-orguler
gri-renk-sarasikli-cicekli-dalli-orguler

İki yönlü örgü şeklinde ilk baktığınızda zormuş gibi görünse de Cansel Hanım gerçekten çok güzel anlatıyor. Modelde kolay bir model elinizde alışınca Gözünüz kapalı bile Örebilirsiniz.

Örgü Sarmaşık dalında çiçekler Modeli 12 ilmek ve katları olarak ekmekler atılır. Her bir model 12 ilmekten oluşuyor, en son +3 ilmek ilave edilip, 2 de boşa kenar ilmeği bırakılıyor.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Anlatım Canselin Örgü Dünyası Kanalına Aittir.

Sarmaşıklı Ara Örnekli Çiçekli Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz