Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BİTİŞİK 2 DESENLİ BURGU MODELİ:ÖRNEK YAPIMI

BİTİŞİK 2 DESENLİ BURGU MODELİ:ÖRNEK YAPIMI

887
Nazarca-2-farkli-desenli-bitisik-burgulu-orgu
Nazarca-2-farkli-desenli-bitisik-burgulu-orgu

2 farklı görünümde olan Bitişik burgulu Örgü modelinin yapılışı.Bu modelde hem yan yana 2 bitişik Burgu var, hem hepsi Tek burgu modelini oluşturuyor, çok güzel gösterişli bir örgü tarifi.

Kanalımızda Şiş Örgüsü 2021 En yeni modeli olarak çalışılmış ve paylaşılmış olan güzel bir örneği daha sizlere sunuyorum. Umarım bu güzel modeli beğenir ve sevdiklerinize güzel modeller çalışırsınız.

2-ornekli-bitisik-burgulu-model
2-ornekli-bitisik-burgulu-model

Bitişik 2 Desenli Burgu Modelinin değişik renkler ile resimlerde nasıl? durduğunu görebilirsiniz. Örgü Editörümüz Teslime Hanım modeli iki renk ip ile çalışarak Bize ayrı ayrı göstermiş.

bitisik-desenli-orgu-y-burgulu
bitisik-desenli-orgu-y-burgulu

Hem yeşil hem de beyaz renk ve model kaç tane de çok şık duruyor. Hem iki tane yan yana Burgu gibi,hem büyük Y burgular gibi iç içe geçen bulgular gibi görünen Bir deseni var.

nazarca-bitisik-cift-burgu-desenli-yeni-2021-orgu
nazarca-bitisik-cift-burgu-desenli-yeni-2021-orgu

Bitişik 2 Desenli Burgu Örgüsü Tersi çok temiz. Bu sebeple bu modeli daha sevdim, çünkü! bu şekilde daha çok Çeşitli örgüler de kullanılabilir bir model haline gelmiş oluyor.

acik-mavi-2-desenli-bitisik-burgular-orgusu
acik-mavi-2-desenli-bitisik-burgular-orgusu

Bu güzel örgü tek renk ile yapılıyor. Bana göre kazaklarda hırkalarda,Atkılar da ve Kaşkollar da harika duran bir model. Her renk ile bu modeli çalışabilirsiniz..

2-ornekli-bitisik-burgular-modeli
2-ornekli-bitisik-burgular-modeli

Örgünün arka yüzünde de 3’lü burgu modeli şeklinde bir görünümü var. Esnek bir örgü yapısına sahip, hafif kabarık Bir desenle yapımı çok zevkli olan bir örnek.

Büyük 2 Farklı Burgulu Görünen Şiş Örgü Yapımı

  • Burada çok kalın olmayan Koton örgü ipi ve 3 numara örgü şişleri ile görmüş olduğunuz örnekler çıkarılmış. Kışlık,Battaniyeler, Kazak gibi örgüler de Biraz daha kalın örgü ipleri ile çok daha gösterişli bir model haline gelecektir.
  • Bitişik 2 Desenli Burgu Örgü 16 ilmek ve katlarından oluşmakta. Her motif için toplamda 16 tane ilmek atılması gerekiyor.
  • Son olarak 1 ilmek daha attıktan sonra kaç desen yapmak istiyorsanız her birini 16 ilmek ile hesaplayıp istediğiniz modeli Örmeye başlayabilirsiniz.
  • Lastiksiz örgü modeli olarak başlamış. Ancak zaten esnek lastikli örgü tekniği ile yapıldığı için gerek görülmemiş. Ama siz isterseniz altına birkaç diş lastik örgüsü ile uygulayabilirsiniz.

Bitişik Çift Burgulu Şiş Örgü Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz