El İşleri Bebek Örgüleri ALTI ÇİZGİLİ KARE DESENLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ

ALTI ÇİZGİLİ KARE DESENLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ

138
Nazarca-kare-desenli-alti-cizgili-kolay-orgu
Nazarca-kare-desenli-alti-cizgili-kolay-orgu

Kare desenli örgü modellerinde ki gibi ama daha değişik Altı çizgili kare desenli Şiş örgüsü modeli ile farklı bir örnek tarifini Bu sayfada nazarca örgü modelleri çalışmalarında görebilirsiniz.

İki renkli Kare desenli örgü modeli kazak, bebek yeleği, süveter, hırka modelleri için önerilmiş. Modeldeki kare desenlerde fantezi ipler, aradaki çizgi desenlerde tam zıttı ipler ile de modeli bir deneyip görebilirsiniz.

2-renkli-alti-cizgili-kare-orgu
2-renkli-alti-cizgili-kare-orgu

Altı çizgili Kare desenli örgü modeli iki renk ile yapılıyor. Burada da iki farklı renkte ip ile Ayrıca gösterilmiş. Gördüğünüz gibi turuncu renkli olan modelde daha belirgin ve çok daha şık duruyor.

Bu örgü modelini örmek isteyenlere öneririm renklerin bir tanesinin daha koyu renk olması. Bu şekilde model daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Mesela siyah beyaz bu örgü modeli yapıldığında deseni çok iyi vurgular ve çok şık olur.

kare-ornekli-alti-cizgi-modelli-2-renk-model
kare-ornekli-alti-cizgi-modelli-2-renk-model

Ya da aynı Buradaki gibi turuncu beyaz, yeşil siyah gibi renkler ile de iki renkli Altı çizgili kare desenli örgü modelini kullanabilirsiniz.

Sizlere sadece örnek değil aynı zamanda model örgüleri de sunuyoruz. Körüklü burgulu erkek bebek yeleği modeli ile Yeni başlayanlara Örgü deseni önerdiğimiz örgü modeli tariflerin de bugünün diğer örgü modellerinden..

turuncu-beyaz-alti-cizgili-kare-orgu-yapimi
turuncu-beyaz-alti-cizgili-kare-orgu-yapimi

Modelimize dediğim gibi eğer zıt renkler ile modeli çalışırsanız harika olur. Astar dikmeye Üşenmezseniz bebek battaniyesi için de kalın ipler ile çok ama çok güzel duracağına inanıyorum.

sis-orgusu-kare-desenli-alti-cizgili-model
sis-orgusu-kare-desenli-alti-cizgili-model

Model 12 ilmek ve katları ile yapılıyor, son olarak bir desen daha ekleyip modeli tam oturtturmak için 6 ilmek daha ekleyiniz.İsterseniz iki kenar ilmeği de bıraktıktan sonra modele 12 inek ve katları ile devam edebilirsiniz.

Kare Desenli 2 Renk Altı Çizgili Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz