Örgü Modelleri Bebek Örgüleri SARI BEYAZ İKİ YÖNLÜ GİYİLEN ÇOCUK HIRKA

SARI BEYAZ İKİ YÖNLÜ GİYİLEN ÇOCUK HIRKA

12312
Nazarca-2-yonlu-sari-beyaz-kapusonlu-cocuk-hirkasi
Nazarca-2-yonlu-sari-beyaz-kapusonlu-cocuk-hirkasi

Bir tarafı Sarı, bir tarafı Beyaz Kapüşonlu kahve çekirdeği modelli Çocuk ve Bebeklere Çift yönlü Bebek hırka modelinin nasıl? yapıldığını izleyebilirsiniz.

Modelin her iki tarafı tamamen aynı örnekler ile hazırlanarak Çift yönlü şapkalı bebek hırkası olarak hazırlanmış.

beyaz-sari-cift-tarafli-bebek-hirka-yapimi
beyaz-sari-cift-tarafli-bebek-hirka-yapimi

Burada modeli İster tek taraflı hırka olarak tek renklide öre bilirsiniz. İsterseniz bu şekilde çift yönlü Sarı beyaz Çocuk hırka modeli olarak da hazırlayabilirsiniz.

Burada modeli hazırlarken tüm ilmek sayılara, ölçülere Sadık kalmanız gerekiyor ki her iki modelde birbirine tamamlasın.Arada boşluk kasma gibi sorunlar çıkmasın.

İki Yönlü 2 Renkli Bebek Hırka Modelleri

İki yönlü sarı beyaz bebek hırka modeli için Toplamda 6 kartopu Baby One örgü ipleri ve 3,5 numara örgü şişi kullanılmış.

3 yumak Sarı iple bir Sarı Kapüşonlu Hırka, 3 yumak beyaz iple diğer Kapüşonlu Beyaz hırka örüldükten sonra tüm kenarları tığ ile birleştirilmiş ve Toplamda 6 kartopu Baby One örgü ipi ile hazırlanmış.

iki-renkli-cift-yonlu-kapsonlu-hirka
iki-renkli-cift-yonlu-kapsonlu-hirka

Çift yönlü 1,5-2 Yaş bebeklerin kullanımına uygun boyutlarda hazırlanmış, düz örgü kahve çekirdeği modeli ve kol uçlarında yaka, eteklerde de haroşa örgü uygulanmış.

Model Çift taraflı Çocuk hırka modeli olduğu için burada 10 adet düğme kullanılmış. 5 adet bir tarafında, 5 adet bir tarafında düğme dikiliyor.

Hırka genişliği 30 santim en olarak, yıka kısmından boy uzunluk kapüşonu ölçmeden 38 santim, omuzdan itibaren kol uzunluğu 34 santim.

bebeklere-iki-tarafi-giydirilen-2-renk-hirka
bebeklere-iki-tarafi-giydirilen-2-renk-hirka

1,5-2 yaşına kadar bu Kapşonlu çift yönlü çocuk hırka modeline Giydirebilirsiniz. Ya da sadece parçalarından birini örüp Çocuk hırka olarak çalışabilirsiniz.

İlk olarak kahve çekirdekli Sarı bebek hırka modeli 85 ilmek ile yine kartopu sarı örgü ipi ile başlıyor.Farklı örnek ile de çalışabilirsiniz

Her iki model aynı ebatlarda aynı sayılarda çalışılarak daha sonra 2 hırka çift yönlü kullanılacak şekilde birleştirilir.

Kaynak:Video Hamarat Bebek Kanalı

İki Tarafı Giyilir Kapüşonlu Hırka Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz