Güzellik,Bakım SAÇLARI HIZLI UZATMAK İÇİN 17 ÖNERİ

SAÇLARI HIZLI UZATMAK İÇİN 17 ÖNERİ

4616
evde-sac-kuru-kolay-sac-uzatma
evde-sac-kuru-kolay-sac-uzatma

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Öneriler
Saçların hızlı uzamasına yardımcı olan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler kullanıldığı takdirde Yavaş Uzayan saçlar hızlı uzamaya başlayacaktır. Saçların çabuk uzamasını sağlayan bazı öneriler şunlardır;

ne-yaparsak-sacimiz-cabuk-uzar
ne-yaparsak-sacimiz-cabuk-uzar
 • Sabah akşam saçlara masaj yapmak Saç Bakımı derisindeki kan dolaşımını hızlandıracağı için saçlar hızlı uzamaya başlayacaktır. Çok uzun masaj yapmaya gerek yoktur. Sabah akşam saç derisine 2-3 dakikalık masaj yapmak yeterli olacaktır.
 • Saçlara doğal yağlarla bakım yapmak saçların uzamasına yardımcı olur. Özellikle saç uzamasına destek olan yağlar vardır. Örneğin çam terebentin yağı saçların uzamasını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Fakat bazı yağlar tek başlarına kullanılamaz, çam terebentin yağı da bu yağlardan biridir. Bu nedenle doğal yağlarla bakım yapmadan önce iyice araştırma yapmak gerekmektedir. Saçların uzamasına yardımcı olan bazı yağlar ise şunlardır; zeytinyağı, badem yağı, argan yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi yağlar saçları hızlı uzatmaktadır.
 • Keçi boynuzu pekmezi de saç uzamasını destekleyen ürünlerden biridir. Her gün 1 veya 2 tatlı kaşığı keçi boynuzu pekmezi yemek saçları hızlı uzatacaktır.
 • Saç uzatmak için çeşitli kürler mevcuttur. Bunlarda yararlanarak da saçların hızlı uzaması sağlanabilir. Örneğin lavanta kürünü uygulayabilirsiniz.
 • Sağlıklı beslenmeye dikkat etmek de saçların hem uzamasını hızlandırır hem de saçların sağlıklı olmasını sağlar.
 • Elma sirkesi saçlar için oldukça faydalı bir diğer üründür. Saçlar yıkandıktan sonra durulama suyuna dökülen elma sirkesi saç derisine ve saçlara çok iyi gelmektedir. Saç köklerini besler ve saçları parlaklaştırır ayrıca saçların hızlı uzamasına da yardımcı olur.
 • Saçları yıkarken özenli olmak da saçların uzamasına yardımcı olur. Saç dipleri yumuşak şekilde masaj yaparak yıkanırsa saç derisinin kan dolaşımını artırır bunun sonucunda ise saçlar uzamaya başlar.
 • Saçlara düzenli kesim yaptırmak saçların uzamasını hızlandırıcı etkiye sahiptir. Evde kendiniz de saçların uçlarından azıcık keserek kuaföre gitmeden her ay biraz kesim yapabilirsiniz. Bu şekilde saçlar hem hızlı uzayacak hem de saç uçlarındaki kırıklardan kurtulabilirsiniz.
 • Çeşitli saç maskelerini kullanarak saçların hızlı uzaması sağlanabilir. Evde yapılan Saç maskeleri doğal ve kimyasal içermediğinden saçlara zarar vermeyip saçları uzatabilir. Evde saç için yapılacak bazı maskeler şunlardır; patates maskesi, soğan maskesi, yumurta maskesi gibi maskelerdir. Düzenli aralıklarla yapılan maskeler saçlara oldukça yararlıdır.
 • Vitamin içerek saçların hızlı uzamasını destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda biotinde saçların uzamasını sağlayan bir takviyedir.
 • Saçınızı sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su saç derisine zarar vermektedir. Bu da saçların hızlı uzamasını engelleyen bir etken olmaktadır. Duşunuz bittikten sonra saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu da nemi saçlarınıza hapseder ve saçların uzamasına yardımcı olur.
 • Saç uzamasını destekleyen doğal içerikli şampuanlar kullanarak da bir miktar olsa da saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Su içmeye önem vermek. Bazı kişiler günde içmesi gereken su miktarı içmez. Buna dikkat ederek saçların hızlı uzaması sağlanabilir. Günde yeterli miktar su içmek saçların güçlü olmasını ve saçların nem kazanmasını sağlar.
 • Saçlara ısı işlemlerini minimum ölçüde kullanmak saçların uzamasın etkileyen bir etkendir. Isı işlemleri saçlardaki nemi buharlaştırır. Bu da saçları güçsüzleştirmektedir. Bu nedenle olduğunca ısı işlemlerinden uzak durmak gerekmektedir.
 • Saçlarınızı çok sık aralıklarla yıkamayın. Saçları çok fazla yıkamak saçın dengesini bozabilir ve saçların kendi yağıyla beslenmesine de ihtiyacı vardır.
 • Saçlarınıza çok fazla ürün kullanmayın. Saç ürünlerinde kimyasallar bulunmaktadır. Bu nedenle ne kadar az kullanılırsa o kadar iyidir.
 • Saçları şampuanlarken çok fazla şampuan almayın. Bir fındık tanesi kadar şampuan kullanmak gerekmektedir ve her banyoda iki kereden fazla şampuanlama işlemi yapmayın. Çok fazla şampuan kullanmak saç derisini kurutabilir.
evde-sac-uzatma-sogan-kuru-sac-bakimi
evde-sac-uzatma-sogan-kuru-sac-bakimi

Bu ipuçlarının hepsi tek denemeyle sonuç vermez. Önemli olan bunları bir rutin haline getirmektir. Düzenli yapıldıkları takdirde sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Evde Hızlı ve Doğal Saç Uzatma,Güçlendirme Yöntemleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz