Örgü Modelleri Havlu Kenarları SABIR VE EMEK İSTEYEN KORULUK ÇİÇEĞİ KENAR OYASI

SABIR VE EMEK İSTEYEN KORULUK ÇİÇEĞİ KENAR OYASI

309
koruluk-cicegi-oya-modeli
koruluk-cicegi-oya-modeli

Koruluk Çiçeği Kenar Oyası Tarifi-“Ben Tığ Oyaları Biliyorum” diyen herkesin yapabileceği bir Oya Değil bu model. Ancak Model de çok gösterişli ve zahmetli bir Oya.

Böyle Oyaları ancak Oya işleme sanatında çok iyi olan ve gerçekten sabırlı  İnsanlar yapabilirler ancak. Bayanlar genelde Kolay örnekli Oyalar için Sıralı Kenar Oyalarına bakarlar.

Tığ işi iyi bile bir çok Hanım Şiş örgü modellerini de iyi bilir.Ben de Her Telden Örgüler ile sizlere Bugün 2 Tane çok güzel 2 Şişle Örülen Modeller sundum.

tig-oyasi-koruuk-cicegi
tig-oyasi-koruuk-cicegi

İlk olarak Basamaklı Kalp Şiş Motifi sonra da Semazen Örgü Modeli çalışmasını sizler için Kışa Hazırlık Örgüler bölümün de yayınladım.

Mutfak Havlusu için de Koruluk Çiçeği Tığ Oyasını kullanabiliriz.Büyük Motifli Yazma Örnekleri hoşunuza gidiyorsa bunu Tülbent Kenarı Oyaların da kullanabilirsiniz.

Mutfak Havlusu Kenar Oyası için de önereceğim diğer Dantel örneği Mutfak Havlularına Kenar Danteli çalışmasında ki model Havlu uçlarına çok yakışır.

zor-oya-ornegi-koruluk-cicegi-kenar-oyasi
zor-oya-ornegi-koruluk-cicegi-kenar-oyasi

Kenar Oya Yapımı Yazma kenar kıvırma Tekniği Tığ battı ile başlanıp Çimen ara Oya ile devam ediyor. Gerekli ara verildikten sonra İp Koparmadan aynı iple 8 zincir çekerek Yapraklara başlanıyor.

Motifler dikilmiyor ta aksine burada daha kolay olan Ara oya üzerine 2. sırada   Yaprakların üstüne 2 renkle çiçekler yapılıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz