Menü Kapat

Nazarca-robasi-dugmeli-cocuk-kazak

ROBASI 3 DÜĞMELİ ÇOCUK KAZAK ANLATIMIKayık yaka Robadan 3 düğmeli çocuk kazak modeli şiş ile örülmekte. Yakasından başlayıp bedenine kadar tüm tarifi Adım Adım gösterilmekte.

18 ay bebeklere göre örülen modelin göğüs genişliği 26 santim, açık iken 52 santim. Kol altından uzunluk 21 santim, kol uzunluğu 20 santim olarak yapılmıştır.

Örgü Robası Düğmeli bebek kazak modeli Farklı renkler ile kız ve erkek bebeklere de uygun bir modele sahip.

Şiş Örgüsü Çocuk Kazak yakasından başlayıp, yaka haroşa yapıldıktan sonra, kazak robasına geçilir.

dugmeli-robali-bebek-kazak-anlatimli
dugmeli-robali-bebek-kazak-anlatimli

Roba bitiminden sonra kollara geçilerek, kollar dikişsiz bir şekilde tığ ile birleştirilir.

Bebek Kazağı koltuk kesimi bittikten sonra gövde örnekli olarak dikişsiz bir şekilde bütün olarak devam eder. Etek lastiğine gelindiğinde 5-6 diş haroşa ile örgü tamamlanır.

Aynı modeli robalı olarak uyarlayıp isteyen gövdede farklı Kendi sevdiği bir modeli de aynı ilmek sayıları ile oluşturabilir.

Model bizlere Safran Knit tarafından Ada kazak modeli olarak paylaşılmış. İp olarak Alize cotton Gold 120 gramlık yumaklar kullanılmış.

Model 1,5 yaş için, ancak? aynı yaka sayısında başlayıp roba artışını daha fazla yaparak 2 yaşındaki çocuklar için de uygulanabilir.

Robalı Çocuk Kazak Detaylı Anlatımı

Robadan başlamalı kazak için 77 ilmek atılır. Kollar için 12 şer ilmek, arka için 22 ilmek,ön için de 18 ilmek,Roba ayrı mı yapılır.

Ayrıca 5 er ilmek ayrımlarında ki düğme ve ilik evi için ayrılmakta. İlmek aralarında 1’er ilmek bırakılarak buralardan artırma sağlanır.

3,25 mm ve 3,5 milim şişler ile model hazırlanmış. Yine aynı bu kalıbı kullanarak pek çok farklı stil de Robalı kazaklar yapılabilir.

mercan-dugmeli-robali-ajurlu-model-bebek-kazak
mercan-dugmeli-robali-ajurlu-model-bebek-kazak

Modelin videosunu yorumlarında 3 yaş için kazak beden nasıl büyütülür? diye sorulmuş. Cevap olarak arkaya öne 1’er ilmek ilave edilmesi, reglan artışının daha fazla yapılması tavsiye edilmiş.

Yaklaşık 1,5 yumak ile bebek kazağı tamamlanmış. 4 yaş için de aynı kalınlıkta bir iple 80 ilmek başlamak yeterli olur diye belirtilmiş.

Kazak robasındaki 3 düğme giydirip çıkarma aşamasında hem anne hem bebeği için büyük kolaylık sağlar.

Kaynak:Özgün makale hazırlama nazarca.com-Videolu anlatım Safran Knit Kanalına Aittir.

Düğmeli Robalı Mercan Renk Bebek Kazak Yapılışı

Kazak Modelli Gövde Yapımı/Baby Sweater /English explanation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir