Örgü Modelleri RESİMLİ FISTIK YEŞİLİ PAPATYALI MODELİ ŞAL VE ELDİVEN

RESİMLİ FISTIK YEŞİLİ PAPATYALI MODELİ ŞAL VE ELDİVEN

788
fistik-yesili-papatya-motifli-sal-panco-orgu-modeli

Resimli  Fıstık Yeşili Örgü Yeşil ,Papatya Motifli Hem Tığ,hem Şişle Örülen Örgü Şal Panço Modeli.Eldiven ve Panço takım Örgü Şal türü Panço oldukça çok beğenildi ve ben satın almak veya kendi örmek isteyenler için Panço Modelinin diğer resimlerini de paylaşmak istedim.

Bu Panço Modelini ben daha önce 45 Şal Modeli adlı sayfamda paylaşmıştım ve hanımlar çok beğenerek bana nasıl örülür? diye sormuşlardı ama ben de tam bilmediğim için maalesef yardımcı olamamıştım.

fistik-yesili-papatya-motifli-sal-panco-orgu-modeli
fistik-yesili-papatya-motifli-sal-panco-orgu-modeli

Fıstık Yeşili Şal Modelini satın almak için bana Facebook’tan mesaj yazan ve bu Şalın Fiyatını soran hanımlara Şal tek olarak 75 Dolar Eldiveni 25 dolara satılıyor.Tahmin ediyorum ki bu fiyat sizlere de çok yüksek geldi ancak bu Model yabancı ülkelere satış için onların para birimine göre yüksek bir meblağ değil.

Eğer satın almak isterseniz Şule hanım ile bağlantı kurarak Türk lirası olarak satın aldığınızda fiyatı ne kadar sorabilirsiniz.

 

Resimlere Tıklayarak Modeli yakından inceleyebilirsiniz.

Burada takipçilerimden bir hanımefendinin ördüğü ve bizimle

paylaştığı aynı modelin Siyah renk iple nasıl örüldüğünü görebilirsiniz. Siyah renk Papatyalı Panço Şal için 3,5 numara şiş ile 210 ilmek ile başlanarak 60 sıra örmüş.Tığ işi papatyaları Nako bebe ipi ile 3 numara tığ ile yapmış Siyah renk olan Şal 34 beden yakşalık 50 kiloya kadar  olan hanımlara uygun.Sizler ona göre ilmek ile başlamalısınız.

orgu-panco-modeli-papatyali
orgu-panco-modeli-papatyali

Ben Bu Güzel Örgü Yeşil Eldivenli Şal modelinin nasıl örüldüğünü tam anlamadım. Ama fikrimi merak edenlere şöyle diyebilirim.Şal ilk olarak yaklaşık 1 metre kadar genişlikte Haraşo örneği olarak örülmüş. Her iki ucu birleştirmek için adet Sarı Tığ İşi Papatya Motifi kullanılmış.Eğer sizlerin nasıl kaç ilmekle örüldüğü hakkında fikirleriniz varsa Lütfen sayfa altındaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşınız.

5 YORUMLAR

    • Behiye hanım takipçilerimden Behiye hanım 3.5 numara şiş ile ince ip kullanarak 210 ilmek ve 60 sıra örmüş S Beden yani 38 Beden büyüklüğünde olmuş hatta ipininin biraz ince geldiğini yazmış.Başka bir arkadaşımız 7 numara şiş ve pullu iple örmüş tam gelmiş. Yani bu kişinin bedenine,ipin inceliğine kalınlığına ve kullanılan şişe göre değişiklik gösteriyor.Yani bunu ben örmedim Şule hanım adında bir bayan örmüş makale içinde satın almak isteyenlere linkini de verdim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz