renkli-tas-boncuk-oyasi


RENKLİ TAŞ BONCUK OYASI YAPIMI

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Renkli Taş Boncuklu Tığ Oyası Tarifi-Düz Yazma Modellerine Boncuklar ile renk katmak ve bunu güzel bir Tığ Oya örneği ile yapmak isterseniz bu Taş Boncuklu Yazma Oyası modeli hoşunuza gidebilir.

Nazarca Oya Modelleri için 75 model 6-7 tane Oya Videoları olan sayfamıza da bakmak isterseniz Çeyizlik Yazma İğne Oyaları ve Tığ Oyaları arasında Kolay ve oldukça Şık Oya Yapım aşamalarını da görebilirsiniz.

renkli-tas-boncuklu-tig-oyasi-yapilisi
renkli-tas-boncuklu-tig-oyasi-yapilisi

Modelin aslında İnci Boncuklar ile yapılan Model de renk,renk Taş Boncuk kullanma fikrini bende sevdim. Tek sıralı Taş Boncuk Tığ işi Tülbent Oyası için ilk olarak Boncukları kullanmak istediğiniz renk sırasına göre Oya ipine diziniz.

Tığ battı ve örnek aynı tek ren ile yapılıyor ve ip sabitlemesi yapıldıktan sonra 2 zincir Tığa 1 kez alın yandaki tığ battısına batın 2-2 trabzanla çıkın 4 zincir ile çıkın dibine batıp başına ip almadan tomurcuk yapın.

1 zincir alın tığa ip alın yandaki tığ battıya girin 2-2 çıkın 4 zincir ile tomurcuk yapın.Bu şekilde aradaki Trabzanlı dağları yaptıktan sonra Boncuklu Çiçekleri yapınız.
Renkli Taş Boncuk Oya Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “RENKLİ TAŞ BONCUK OYASI YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir