Örgü Modelleri Bebek Örgüleri RENKLİ PONPONLA SÜSLENEN ŞİRİN BEBEK HIRKA

RENKLİ PONPONLA SÜSLENEN ŞİRİN BEBEK HIRKA

11785
Nazarca-sari-renkli-ponponla-suslu-bebek-hirka
Nazarca-sari-renkli-ponponla-suslu-bebek-hirka

Haroşa örgü cep de Bağcıklı Yakası Kolları cepleri Renkli ponponlar ile süslenmiş Bebek hırka çalışmasının detaylı videolu tarifi.

Biraz daha 6 aylık 1 yaş arası Haroşa Bebek hırka örmek için de yakasına aynı sayıda başlayıp roba artışında 21 sıra yerine 18 sıra yaparak büyütebilirsiniz.

cepli-bagcikli-hazir-ponponlu-cocuk-hirka
cepli-bagcikli-hazir-ponponlu-cocuk-hirka

Kol boyundan ve bedenden de 2-3 sıra kısaltarak 6-12 Ay arası bebeklere göre hazırlamış olursunuz.

2-2,5 Yaş için de yaka sayısından aynı sayıda başlayıp roba artışlarını 22-23 sıra yaptığınızda, kol boyu ve beden boyunu 3-4 sıra uzattığınızda tam olur.

Yine aynı modeli Biraz daha büyük renkli ponponlar ile bebek battaniyeleri yaparak köşelerine saçaklı ponponlar da yapabilirsiniz.

Bebek Bere,Patik modellerinden Renkli ponponlu bere modeli ile Hırka çok güzel bir takım oluşturur.

ponponlu-bebek-hirka-modelleri-sari-harosa
ponponlu-bebek-hirka-modelleri-sari-harosa

Şekilli Lastik Başlama tekniği ile de Aynı modelin yelek olarak yaptığınızda da kol kenarlarında, yakasında ve ceplerine renkli ponponlar ile süslemeler yapabilirsiniz.

Renkli ponponlu süsleme tekniği bebe çocuk örgülerinde, çanta modellerinde,Kırlent köşelerine, bebek battaniyelerim de çeşitli örgüler de kullanabilirsiniz.

Kordon detayı ile Yakası tamamlanan Renkli Ponponlu Bebek hırkanın düğmeleri yok, bu şekilde bağcık ile bir bütün halinde oldukça Şirin olmuş.

Aynı modeli Farklı renkler arklı örnekler ile bebek patiği takımı ile birlikte de yapabilirsiniz.

sari-hrosa-yakasi-ponponlu-hirka
sari-hrosa-yakasi-ponponlu-hirka

Bebek patiğin bileğine, bağcıklarına belirli yerlerine ponponlar dikebilirsiniz.Yani modeli ve süslemeleri değiştirip istediğiniz yapabilirsiniz.

Ponponlu Bebek Ceket

Renkli Ponpon ile süslenmiş Bebek hırka boyutu 1-ve 1,5 yaş bebek ağırlığındaki bedenlere göre hazırlanmış.

  • Nako Elit Baby sarı renk ve 3,75 milim şişler ile Bebek Hırka tamamen örülmüş. Cep lastik dışında tüm model Haroşa örgü ile yapılmış.
  • İsteyenler belirli yerlerine farklı uygulamaları yapabilir.Etek ve kollarına, farklı lastik tekniklerinde koyabilirler.
  • Bebek Hırkada ki Renkli Ponponları tuhafiyelerde örgü ipi, şiş, tığ satışı yapılan bölgelerde de bu ponponlar paketler halinde satılıyor.
  • Şiş üstünde toplam 80 ilmek atarak 2 diş Haroşa örgü yapılır 2 diş haraşo örgü sonrasında robot sayıları ayrılarak hırkaya robası geçiliyor.

Kaynaklar:yazı nazarca.com-Videolu anlatım Çakır Örgü Kanalına Ait.

Sarı Renkli Ponponlu Bebek Hırka/Ceket Tarifi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz