Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BATTANİYE YELEK HIRKA:ŞEKİLLİ LASTİK BAŞLAMA

BATTANİYE YELEK HIRKA:ŞEKİLLİ LASTİK BAŞLAMA

3835
Nazarca-sekilli-lastik-baslama-orgu-2021-model
Nazarca-sekilli-lastik-baslama-orgu-2021-model

Nazarca örgü modelleri YouTube kanalından Hiçbir yerde görmediğiniz Şekilli lastik Başlama modeli tarifi.

Battaniye, yelek, hırka, Etol gibi örgüleri Şekilli lastik başlama tekniği ile aynı şekilde kullanılır.

Ortasına Etol örgülerinde yine örgünün dört bir tarafına bu şekilde yerleştirebilirsiniz. Ortasına da etole, şala uygun bir örnek yerleştirirsiniz.

Nazarca-yeni-sekilli-hirka-yelek-lastik
Nazarca-yeni-sekilli-hirka-yelek-lastik

Ortadaki modelin illaki düz olması gerekmiyor, herhangi bir Minik Örnekli örgü modeli Burgulu,Ajurlu,Saç örgülü yada baklava desenli örnekleri üzerine yerleştirebilirsiniz.

Şekilli lastik başlama tekniği Kenar bantlı Şekilli lastik tekniği her örgü modelinin yanında,altında,yakasında,kolunda,bütünün de kullanılabilir ve yakışır.

sekilli-yelek-hirka-battaniye-lastik
sekilli-yelek-hirka-battaniye-lastik

Eğer lastik tekniğini Beğendiyseniz aynı şekilde bu tekniği tek olarak kullanıp Bere, Hırka, Atkı, Yelek, Battaniye gibi örgülerde sadece lastik bant örneğini de kullanabilirsiniz.

Yeleğin,Hırkanın,Tunik ve Süveterlerin hem ön patında hem tek bandında kullanabileceğiniz gibi aynı Şekilli başlama tekniğini lastiğinde, kol, yaka bandı içinde kullanabilirsiniz.

sis-orgude-nazarca-sekilli-orgu-baslamasi
sis-orgude-nazarca-sekilli-orgu-baslamasi

Bebek pantolon modellerinde bel lastiğinde, paça lastiğin de. Hırka modellerin kol manşetlerinde. Yakalı bebek hırkalarında uygulayabilirsiniz.

Şekilli Lastik Başlama Örgü Modeli 3 ve katlarından oluşmakta. Burada örmek istediğiniz modelin deseni diyelim ki 10 ilmek ve katları ile oluşuyor.

İlk önce bunu örgü içindeki kalacak payını hesaplamalısınız.Daha sonra etekli lastiğine 3 ve katları ile başlayıp, kenar bandı modeli ilmek sayılarına göre yerleştirmeniz gerekiyor.

selilli-lastik-baslama-orgu-mor-ornek
selilli-lastik-baslama-orgu-mor-ornek

Ben bayan örgüleri, erkek örgüleri ya da çocuk örgülerinde örgünün tamamında ve belirli kısımlarında Şekilli başlama Lastik tekniği uygulanabilir.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Örgü Şekilli Lastik Başlama Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz