RENKLİ KURDELELİ ŞİŞ İŞİ BEBEK BATTANİYE TARİFİ

renkli-kurdeleli-sis-motifi-bebek-battaniyesi
renkli-kurdeleli-sis-motifi-bebek-battaniyesi

Renkli Fiyonklu Kurdeleli Şiş Örgüden Yapılan Bebek Battaniyesinin Boncuklu yapılanını da bir göz atın.İster Boncuk İster Kurdele ile yapılan Battaniye Videolu gösteriliyor.

Kenarlara yapılan Haraşolar 10 ilmek ile yapılırken Örneğin içinde kalan Haraşolu kısımlar 8 ilmek ile yapılıyor.Organze kurdele dikilen yerlerdeki ip sürme tekniği 7 sıradan oluşuyor.

boncuklu-fiyonklu-bebek-battaniyesi
boncuklu-fiyonklu-bebek-battaniyesi

Emine hanımın anlattığı modeli bizlere 3,5 numara şiş ile öğretiyor.Ama daha kalın ip ve şiş ile daha görkemli ve güzel bir Battaniye de olabilir diye belirtiyor.

Ben ayrıca sayfaya bu modelin Fiyonkların  yerine boncuk dikilen modelini de sizler için sayfa da yayınladım.Boncuklu da çok güzel ama bebekler koparabilir buna dikkat etmeli.

kurdeleli-renkli-beyaz-battaniye
kurdeleli-renkli-beyaz-battaniye

Örgü şişleri ile örülen Bebek Battaniyesi için Az önce yayınladığım Yalancı Başaklı Battaniye yapılışı için buradan bakınız.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. BAKLA GÖZÜ ÖRGÜ MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*