BAKLA GÖZÜ ÖRGÜ MODELİ TARİFİ

bakla-gozu-orgu-modeli
bakla-gozu-orgu-modeli

Örgü Bakla Gözü Yazlık Örgüler için önerilen,Yazlık ve Baharlık Hırkalara,Yelekler ve Şiş işi Bluz ve Tunikler için çok yakışacak bir örnek.

1 ters 1 düz Lastik yerine haraşo kullanılması örneği yumuşatmış ve çok ta yakışmış. Lastik modelinin genişliğini örülen modele göre uygulayabilirsiniz.

orgu-bakla-gozu-motifi
orgu-bakla-gozu-motifi

Renkli Kurdeleli Battaniye modelin de olduğu gibi modele hemen başlayabilir yada Yalancı Başaklı Battaniye Tarifin de olduğu gibi Battaniyeler için de düşünebilirsiniz.

Koton iplikler Yazlık örgülerde en az Merserize Yazlık Örgü ipleri kadar serin tuttuğu için Örgüler de çok kullanılır. Örneğin kenarları Yarım bakla olacağını verilen Örgü motifi katlarına ilave etmeyi unutmayınız.
Bakla Gözü Örneği video

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ KAKTÜS MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*