renkli-iplerden-motifli-havlu-danteli-yapimi

RENKLİ İPLERDEN HAVLULARA MOTİFLİ KENAR DANTELİ


Danteller, El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi

3 Renkli İple Motifli Havlu Kenarı Çiçekli Dantel Modeli 4 motifli yapılırsa Renkli Vitrin Danteli ya da Tüm motiflerin birleşimi ile Renkli Motifli Masa Danteli modeli olarak ta yapılır.Videoyu Bura da izleyebilirsiniz.

Mutfak Havlusu Oya Modeli için de daha ince ve tek renk iple yapılan Sıralı Havlu Oyası modeline de buradan ulaşabilirsiniz.

papatyali-havlu-danteli-tarifli
papatyali-havlu-danteli-tarifli

Sarı renkli Oya ipi Leylak marka 443 numara- Yeşil renk Leylak 669 numara ve Beyaz Oya ipi 21-22 numara Tığ İle Motif Sarı iple başlanıyor.

sari-cicekli-motifli-mutfak-havlusu-danteli
sari-cicekli-motifli-mutfak-havlusu-danteli

Motifler yapılıp Havlu boyuna göre 3-4 tane yapıldıktan sonra Kenar Kafes yapılır Motifler tığla kenar danteline iliştirilir.

renkli-motifli-dantel-yapimi
renkli-motifli-dantel-yapimi

7 zincirden küçük bir yuva elde edilir ilk yuva için 6 zincir çekilir  Tığa ip sarılır ilk yapılan yuvaya girilir 3 lü trabzanla ilk yuva yapılır.3 zincir tekrar yuvaya girilir 3 lü trabznla 2. yuva yapılır.Bu şekilde aralarda ilk 6 sonra 3 zincir ile yapılan toplam 8 yuva yapılarak başlanır.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “RENKLİ İPLERDEN HAVLULARA MOTİFLİ KENAR DANTELİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir