RENK SIRALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

renk-sirali-orgu-modeli-tarifi
renk-sirali-orgu-modeli-tarifi

Renk Sıralı Örgü Şiş Modeli Renk geçişli her sırada her renkte bir örnek tamamlanan birbirine yakın renkler ile yapılan Bebek Örgüleri,Bayanlara Örülen modeller,Bereler ve Yelekler için harika ve Videolu Örgü Örneği tarifi.

Modeli örnek olması amacı ile 2 ters 2 düz lastik modeli ile başlanıyor.Her renk değiştiğinde ilk sıra Tersleri Düz olarak örülüyor Düzer örülmeden alınıyor ve sonraki sırada Örnek kurulumu yapılıyor.

renk-sirali-orgu-motifi
renk-sirali-orgu-motifi

Modelin arka yüzüne geçilince ters olanlar ters örülüyor örmeden alınan ilmekler yine örülmeden alınarak sıra bu şekilde devam ediliyor.

Modelin ön yüzüne 3 sıraya başladığınız da örmeden aldıklarınızla birlikte hepsini Düz olarak örülür. 4 sıraya geldiğinizde kenar ilmeğini örmeden alın ve devamına lütfen videolu örnek anlatımından bakınız.

Ufak Bebekler için yayınladığım biraz önce sizlerin beğenisine sunduğum Saç Örgülü Bebek Tulumu yapılışına baştan sona nasıl örülür? buradan bakabilirsiniz.
Renk Sıralı Örgü Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*