Menü Kapat

pudra-pembe-kadife-boncuklu-yazma-oyasi

PUDRA PEMBE KADİFE BONCUKLU YAZMA OYASI TARİFİKadife Pembe Boncuklu Kolay Yazma Oyası Tarifi 21 numara Tığ  ve Tüylenmeyen Marka Yazma Modeli ile yapılmış olup Model Videolu Tarifi ile Basit Anlatımlı Oyalar bekleyen nazarca Oya Sevenler için yayınlanmıştır.

İncili Pipet Oyası Tarifini de Oya Tarifleri arayan Arkadaşlara yayınladığımızı haber verelim.Minik İnciler il El oyası Şerit Oya  modelinin Tarifini  burada görebilirsiniz.

kadife-pembe-boncuklu-tig-oyasi-tarifi
kadife-pembe-boncuklu-tig-oyasi-tarifi

2 Sıralı Kadife Boncuk Oyası ilk sırada ip sabitlendikten sonra  1 örümcek yapılır ilk tığ battı üstüne batılır ve kapatılır ve aynı yere tekrar 1 örümcek yapılır yandaki kutuya kapatılır ve bu işlem böyle tekrarlanarak ilk sıra bitirilir.

2. sıra Örümcekler çekilip uzatılarak başlanıyor.Bu sıra son Oya sırası olmakla beraber ilmeklerin aynı boyda olmasına dikkat ediniz.

Uzatılan ilk 3 ilmek birlikte toplanır kapatılır 5 zincir çekilir  1 Kadife Oya Boncuğu alınır ipin arkasına alınıp Boncuk  kapatılır ve dibinden batılır tekrar sabitlenir.

5 zincir daha çekilir yandaki örümceklerin ilk kanatları tutularak ilmekler uzatılır 5 zincir Kadife Boncuk alınır kapatılır bu işlem tekrarlanır.

2 Comments

  1. Geri bildirim: UZAKTAN BAKINCA LÜZUMSUZ YAKINDAN KUSURSUZ TIĞ OYASI TARİFİ | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: KADİFE TOP BONCUKLU OYA İLE SİYAH YAZMA TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir