pudra-pembe-kadife-boncuklu-yazma-oyasi

PUDRA PEMBE KADİFE BONCUKLU YAZMA OYASI TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Kadife Pembe Boncuklu Kolay Yazma Oyası Tarifi 21 numara Tığ  ve Tüylenmeyen Marka Yazma Modeli ile yapılmış olup Model Videolu Tarifi ile Basit Anlatımlı Oyalar bekleyen nazarca Oya Sevenler için yayınlanmıştır.

İncili Pipet Oyası Tarifini de Oya Tarifleri arayan Arkadaşlara yayınladığımızı haber verelim.Minik İnciler il El oyası Şerit Oya  modelinin Tarifini  burada görebilirsiniz.

kadife-pembe-boncuklu-tig-oyasi-tarifi
kadife-pembe-boncuklu-tig-oyasi-tarifi

2 Sıralı Kadife Boncuk Oyası ilk sırada ip sabitlendikten sonra  1 örümcek yapılır ilk tığ battı üstüne batılır ve kapatılır ve aynı yere tekrar 1 örümcek yapılır yandaki kutuya kapatılır ve bu işlem böyle tekrarlanarak ilk sıra bitirilir.

2. sıra Örümcekler çekilip uzatılarak başlanıyor.Bu sıra son Oya sırası olmakla beraber ilmeklerin aynı boyda olmasına dikkat ediniz.

Uzatılan ilk 3 ilmek birlikte toplanır kapatılır 5 zincir çekilir  1 Kadife Oya Boncuğu alınır ipin arkasına alınıp Boncuk  kapatılır ve dibinden batılır tekrar sabitlenir.

5 zincir daha çekilir yandaki örümceklerin ilk kanatları tutularak ilmekler uzatılır 5 zincir Kadife Boncuk alınır kapatılır bu işlem tekrarlanır.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “PUDRA PEMBE KADİFE BONCUKLU YAZMA OYASI TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir