Örgü Modelleri İNCİLİ PİPET OYASI TARİFİ

İNCİLİ PİPET OYASI TARİFİ

1190
incili-pipet-oyasi
incili-pipet-oyasi

İncili Pipet Oyası Modeli 21,5 numara Tığ ve en küçük boy İnciler ile yapılan Pipet Oyası için 7-8 numara Örgü Şişleri ya da Videolu Oya Tarifinde olduğu gibi İçecek Pipeti kullanabilir ya da bu Oya Modelini Kum Boncukları ile de yapabilirsiniz.

Yuvarlak Motifli Dantel Tarifi isteyen Arkadaşlara Çok Amaçlı Dantel Modeli olan Sehpa,Masa Danteli,Vitrin ve Salon takımı,Yatak odası Danteli veya Peçetelik Dantel olarak ta kullanabileceğiniz modelin tarifi burada.

inci-boncuklu-pipet-oyasi
inci-boncuklu-pipet-oyasi

Tüylenmeyen Yazmalar ve Yemeniler kullanırsanız Oyalı Yazmaları daha uzun süreler kullanabilir emeklerinizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.

2 zinciri ile yapılan  Tığ battı sonrası iğne ile Şerit şeklinde yapılan  İncili Şiş Oya modelini Tülbent kenarına dikebilirsiniz.

Pipetle İğne Oyası da yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Burada geçen Aylarda yayınladığım Pipetle yapılan Çiçekli İğne Oyası Tarifini de izleyebilirsiniz.

El Oyasına başlamadan önce İncileri  yetecek miktarda ipe dizdikten sonra 3 zincir ile modele başlayabilirsiniz. 3 zincir çektikten sonra Kalem,Şiş ya da Pipet kullanarak uzattığınız ilmeği Pipete geçirin 1 inci gönderin ve kapatın.

Sık iğne ile  kapatın Boncuğu yollayın kapatın ipi arka tarafa doğru alıp oluşturduğunuz ilmeği sık iğne yapın.Biraz zahmetli olan Tığ Oyası  ilk başlarda biraz uğraştırsa da daha sonra eliniz alıştıkça daha kolay gelecektir.
İncili Pipet Oyası Videosu-İncili Şiş Oyası Tarifi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz