Skip to main content


PLASTİK KAFESTEN BANYO PAPASI YAPILIŞI

Banyonuz için bir paspas almayı düşünüyorsanız, Banyo paspası nasıl yapılır? merak ediyorsanız buyurun burada nasıl kolay paspas yapabilirsiniz görebilirsiniz.

Evinizdeki eskimiş kıyafetlerinizi atmayarak eviniz için kullanışlı şık paspaslar yapıp evinizin dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

İnşaat malzemeleri satan dükkanlardan alabileceğiniz delikleri fazla büyük olmayan plastik kafesten papasın boyutunun ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar alın.

Atık kumaşlarınızı resimdeki gibi 10 santim boylarında ince şeritler halinde keserek kafesin gözeneklerinden geçirerek sağlam düğümler atarak bu işlemi tüm kafese uygulayınız.

Plastik kafes bulmakta zorluk çekerseniz Nalburiye dükkanlarından Tavuklar için yapılan tel kafeslerden faydalanabilir ya da Tığ ile Kafes ördükten sonra onuda kullanabilirsiniz.

Daha önce sizlere sunduğum farklı bir Paspas yapımın da Çuval Kumaşından Paspas yapıldığını göstermiştim,ona da buradan bakabilirsiniz.

Örgüsüz Paspas yapılışı sayfamız da yine burada kullanılan Pas pas yapma tekniği kullanılmış fakat Penye ip yerine Yün Örgü ipi kullanarak yapmışlar.

plastik-kafesli-paspas-calismasi
plastik-kafesli-paspas-calismasi
plastik-kafesle-banyo-paspasi-yapilisi

Resimdeki Paspas modelinde beyaz havlu kumaşları kullanılmış

Şimdi farklı bir çalışmada daha detaylı görelim.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-5
Penye kumaşları 2 santim genişliğinde uzun şerit haklinde kesin.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-crop
Kestiğiniz penyeler yaklaşık 10-12 santim boyunda olsa kafi. Burada peye ipler çamaşır makinesinde sadece kurutma kullanılarak iplerin içe doğru kıvrılması sağlanmış. Bu işlem yerine elinizle ipi çekiştirerekte yapabilirsiniz.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-3
Kafesten kullanacağınız kadar kesin.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-4
İki deliğin içinden ipi geçirip yukarı taraftan sağlam bir düğüm atın. İşte bu kadar tüm paspası bu şekilde düğümleyeceksiniz.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-1
Verschiedene Teppichherstellung-Différent fabrication de tapis-Forskellige Tæppe Making-Verschillende Carpet MakingBenzer Yazılar:

MİSİNALI ŞİŞLE TAVŞAN ŞEKLİNDE BEBEK PATİĞİ ÖRME
Bugün sizler için Arşivimden çok şirin ve güzel Tavşan şeklinde,görünümünde Bebek patiği nasıl örebilirsiniz onu göstermek istiyorum. Fakat bu şirin hayvanlı,hayvan şeklindeki Bebek patik modelini özel bir şişle öreceğiz.  Bir çoğunuzun bildiği adı Misinalı şiş olan iki ucunda küçük şişler ortasında tel veya misina olan bir şiş çeşidi ile örülüyor. ...
KÜT BURUNLU YANLARI İNCİLİ GELİN PATİK TARİFİ
Küt Burundan başlamalı Trabzan Ve Petek Fıstıklı Yanları İncili 209 Gelin Patiği Model Tarifi. Tam Ucundan başlanıp son zincire kadar detaylı açıklamalı. Uç kısmından Küt Burun Tekniği ile Başlanıyor Trabzan sıraları bittiğinde Kafesler ve kafes örgü üstüne Baklava Fıstık modeli ile Ön trabzan ve İncili Fıstıklar ile yanlara geçiliyor. Kenar Örneği Fıstık ...
EVDE 3D EL YAPIMI SÜNNET DAVETİYE KARTI YAPILIŞI
Yakında Oğlunuzun ya da bir yakınınızın Sünnet düğünü varsa kendiniz Ev de El Yapımı 3D  Sünnet Davetiye Kartı yapabilirsiniz. En azından yakın dostlarınız ve akrabalarınız için Hatıra olması için yapabilirsiniz. Okul için ödevleriniz de 3 boyutlu kart yapmanız gerektiğiniz de de yapabilirsiniz. Eskilerde Yeni yıl geldiğin de uzaktaki sevdiklerimize böyle kartlar  gönderirdik. İçine özlemimizi,sevgimizi getiren ...
TÜRKÇE TARİFLİ TAVŞANLI PEMBE BEBEK BATTANİYE
Daha önce 2013 ve 2015 Yıllarında sizler ile Tavşan Motifli Bebek Battaniye Modelinin biraz daha değişik modellerini yayınlamıştım.Bugün de Türkçe Videolu Tarifi ile Motifli Tavşanla Battaniye yapılışını göreceğiz. Önceki modelleri yabancıların anlatımını yaptığı videolar ile yayınlamıştım.Ancak Türkçe olarak yapılmasına çok sevindim.İsteyen de çok oluyordu artık öğrenmek isteyen her kez yapabilir. [caption id="attachment_88999" ...
GÜZEL HAZIR MUTFAKLAR
Biz Kadınların En Çok Vakit Geçirdikleri Yerlerden Biride Mutfaktır.Bütün Kadınların Hayellerini Süsler,Rahat,Bol Dolaplı,Geniş,Modern,Kullanışlı,Ferah Bir Mutfağı Olsun Hangi Bayan İstemez,Hatta Yemek Yapmasını Seven Mutfakta Vakit Geçiren Hangi Erkek.Bende Sizler İçin İnternetten Derlediğim Güzel Mutfak Tasarımlarını Paylaşıcağım.Dilerim Herkez Hayalindeki,Hayata,Huzura,Eve,Mutfağa,Kısaca Herkez Hayellerine Kavuşsun.
FİMO HAMURUNDAN YAPILAN DÜĞMELERLE RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI
Fimo hamurundan fotoğraf çerçevesi yaparak hem güzel bir Fimo Resim Çerçevemiz olur,hemde elimizde kalan küçük fimo hamurlarını nasıl değerlendiririz derdine son veririz. Çerçevenin köşelerine minik kurdelelerde koyabilirsiniz.Aynı şekilde fimo hamurundan yaptığınız bu küçük fimo düğmelerini bebek ve çocuklarınızın giysilerini süslemede ve kırlent süslemelerinde bir çok yerde farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. [caption ...
ŞİŞLE ÖRÜLEN OYUNCAK ÖRGÜ BEBEKLER
Aman Allahım Ne Kadar Güzeller, Benim bile oynayaım geldi. rgü çok güzel örerim fakat yaklaşık 8 yıldır rgü örmüyorum. bunların nasıl örüldüğünü bulabilseydim örebilirdim ama. sadece nerden nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum. bilenler alta yorum kısmına yazarsa sevinirim. çok güzeller ama ya :) örme oyuncakların çoğunda düz örgü kallanılmış bazı yerlerde ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “PLASTİK KAFESTEN BANYO PAPASI YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir