Dekorasyon ÇUVAL VE SÜET DERİDEN PASPAS YAPILIŞI

ÇUVAL VE SÜET DERİDEN PASPAS YAPILIŞI

578
evde-cuval-ustune-bezle-paspas
evde-cuval-ustune-bezle-paspas

Yaratıcı fikirlere bayılıyorum.İçinde genelde yem satılan bez çuval ve kumaş yada deri parçalarıyla yapabileceğiniz paspası kendinizde istediğiniz boyda evde yapabilirsiniz.

Gelin biraz daha yaratıcı olalım.Çuvalı aldık elimize altını ve bir yanını kestik büyük bir kare elde ettik.

Bu şekilde 6 çuval elde edelim bunları birbirine çok sağlam bir şekilde dikerek karyolamızın üstünü örtecek büyüklükte dikip alttaki paspas yapma tekniğini kullanarak karyola örtüsü yapalım:)

Buda sizi kesmediyse çuvalları koridorunuza göre uzunluk ve genişlikte kesip dikerek paspasa kardeş yolluk yapalım.Olmadı birde salona halı yapalım.

Bence çok çılgınca ve benim mutlaka uygulayacağım bir proje bu.

Süet derinin metresi pahalı diyorsanız farklı kumaşlar seçebilirsiniz pelüş,tüylü,kot vs fikir benden yaratıcılığın devamı sizden:).

Aranızda benim gibi çılgınlar varsa bu projeyi gerçekleştirecek sayfanın en altındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum:).

Birde bu paspasın plastik kafesle yapılanı var onada Burdan bakabilirsiniz.

Daha fazlası için sitemde en üste bulunan arama kutusuna paspas yazarak bütün paspas modellerini ve nasıl yapıldıklarını görebilirsiniz.

Bu arada bu çuvalları yem satan dükkan yada fabrikalardan temin edebilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirdeki tarım malzemeleri satan , ambalaj malzemeleri satan , yerlere , nalduriye satan yerlerede sorabilirsiniz.

Çuval ve süet deriden paspas yapılışı

cuvaldan-bezle-paspas

Öncelikle ortalama 10 santim uzunluğunda 1,5  yada 2 santim genişliğinde kumaşlar kesin (bu genişlik kullanacağınız kumaşa göre değişir).2. resimdeki gibi bir çubuk yardımıyla delikleri genişletiyoruz

el-yapimi-bezle-paspas
el-yapimi-bezle-paspas

Bu deliklerden kumaş yada deri parçalarını geçirip iki düğüm,kör düğüm atıyoruz.Tabi öncelikle çuvalın kenarlarını güzelce dikiyoruz sonra sökülmesin diye.

bez-parcalarindan-paspas
bez-parcalarindan-paspas

Resimde nasıl düğüm atılacağını ve ne kadar aralıkla bu işlemi yapmalısınız gösteriyor.Yanlardan taşanları kesip kesmemek size kalmış.Bu şekilde paspasımızı tamamlıyoruz.

Çuval ve süet deriden paspas yapılışı
cuval-ustune-renkli-kumaslardan-paspaslar-tersi
cuval-ustune-renkli-kumaslardan-paspaslar-tersi

RENKLİ KUMAŞLA YAPILMIŞ ÇUVAL KUMAŞ PASPASLAR

 

Önden Görünüşü

 

renkli-kumaslardan-paspas-bitmisi
renkli-kumaslardan-paspas-bitmisi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz