Menü Kapat

cubukla-peskir-oyasi-yapilisi

PEŞKİR KENARINA ÇUBUKLA ÇOK İSTENİLEN TIĞ OYASI YAPIMIYeni Yapılan En Çok İstek Alan Peşkir Ucu Oya Modelini nasıl yapılır? Cuma Gününe Özel Çubukla yapılan Havlu Kenarı Oya Tarifi.

Havlu Kenar Oyası Malzemeleri: İpler Leylak Marka- Yeşil renk 699 numara- Koyu Pembe 610-Açık Pembe 604 -Dondurma Çubuğu-22 Numara Tığ.

2 Motif 3 Dağ Oyası ile ile Örnek anlatımı yapılan Modeli Havlu kenarına tam gelmesi için 50 cm kadar genişlikte yaklaşık 5 Dağ ve 3-4 Motif ile yapmanız gerekebilir.

peskir-oyasi-modelleri
peskir-oyasi-modelleri

Bu El Havlusu,Mutfak Havlusu Oyası için kullanacaklar için ölçüler.Eğer Daha Büyük Peşkir Oyası için yapılacak sa Banyo Havlularına ona göre genişlikte ölçerek yapınız.

YAPILMASI KEYİF VEREN ŞİŞ OYASI YAZMA ÖRNEĞİ

Derya Hanımın bahsettiği başka bir Model de bu.Şiş Oyası Yazma Modeli Tarifi için bu modeli de görmenizi önerim.

ŞİŞ İLE YAPILAN EN ÇOK YAPILMASI İSTENİLEN HAVLU OYASI

Derya hanımın Diğer Videosun da Yaptığı Şişle Yapılan İstek Alan Oya Modeli de bu.Bu İki Model biri Şiş Diğeri Çubukla yapılıyor.

peskir-kenari-dantel-oya
peskir-kenari-dantel-oya

İlk önce işlemeye Taban kısmı ile başlanıyor. Yeşil renkli ipe Sık İğne Tekniği kullanarak Yapraklar daha sonra da Pembe tonların da Motifler üzerine yapılıyor.Ancak Motif ve Yapraklardan önce Dağ Oyasına 1 sıra Kenar Sık iğnesini yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir