Örgü Modelleri YAPILMASI KEYİF VEREN ŞİŞ OYASI YAZMA ÖRNEĞİ

YAPILMASI KEYİF VEREN ŞİŞ OYASI YAZMA ÖRNEĞİ

9436
yapilisi-keyif-veren-ceyizlik-sis-oyasi
yapilisi-keyif-veren-ceyizlik-sis-oyasi

Yapmaktan hiç sıkılmayacağınız,Yapılışı Keyif veren Şiş Oyası Çeyiz Modeli Yazma,Tülbent,Havlu Çeyizlik Modellerin de kullanabilir Kalem,Dondurma Çubuğu ile de yapabilirsiniz.

Keyifli Şiş Oyası Malzemeleri: İplikler Leylak Marka-Sarı 443 numara-Krem 745 numara-Mavi-Kırmızı ve Yeşil renkler-22 numara Tığ ve 5 numara Örgü şişi (Kalem-Dondurma Sopası) bunlarda olabilir.

Kullanılan Renkli iri çiçekli Yazma Modelinin renklerine uyumu ipler seçilmiş.Siz de Kendi kullanacağınız,Havlu,Tülbent ve ya Örtünün renklerine uyan renkler seçiniz.

keyifli-sis-oyasi
keyifli-sis-oyasi

Burada Motiflerin renginden çok kullanılan Yazma uyumu önemli.Mesela Geometrik desenleri olan Yazmaya Çiçekli Oya uymayacağı gibi siz de ona göre uyumlu Baş Örtülerine Oya işlediğiniz de Modeller daha şık görünüyor.

HAVLUYA TÜLBENTE VE YAZMAYA ÇOK AMAÇLI OYA ÖRNEĞİ YAPIMI

Bu Modelde Derya Hanımın Anlattığı Kenar Oyalarından biri.Çok Amaçlı Tığ Oyası modeli şimdiki model gibi Havlu ya da Yazmalara olabilir örnekli.

kenar-oyasi-sis-modeli-yazma-ornegi
kenar-oyasi-sis-modeli-yazma-ornegi

Modelimizi değişik bir kaç açıdan görün istiyorum.İri Motifler olduğundan Namazlık ve Mevlütler de kullanılan Örtülere de yakışacaktır.

ORTASINDAN BURGULU İKİ ŞİŞLE PRATİK ÇORAP TARİFİ

Oya ile alakası olmasa da ilginizi çekeceğini düşündüğüm Ortasından Burgulu İki Şişle Örgü Çorap yapılışı da hoşunuza gidebilir.

sis-oyasi-istek-alan-keyifli-kenar-oyasi
sis-oyasi-istek-alan-keyifli-kenar-oyasi

Çiçek Desenli Yazma kenarına yapılan Oya Modelinin Tarifini altta bulunan Videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Beğenenler Lütfen Paylaşıp,Abone Yada Takipçi olarak destek olabilirler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz