PAMUKTA FASULYE YETİŞTİRME ÖDEVİ

PAMUKTA FASULYE YETİŞTİRME ÖDEVİPamukta Fasulye Büyütme,Yetiştirme Deneyini Bir Çok Yetişkin Ve Öğrenci Okul Döneminde Ödev Olarak Mutlaka Yapmıştır.Bunlardan Biride Benim:) Fasulye Deneyi İçin Yapılacaklar.

Malzemeler:

 • 1 adet kap,
 • pamuk,
 • bir avuç fasulye (mercimek veya nohutta olabilir),
 • su

Plastik kabın içini pamuk ile kaplayalım. Üzerine fasulyelerimizi serpiştirelim. Daha sonra fasulyelerimizin üzerini bir miktar pamukla örtelim. Son olarak da pamuğun üzerine bir miktar su dökelim ve pamuk kurudukça sulamaya devam edelim. Birkaç gün fasulyedeki değişiklikleri gözlemleyelim.

Sonuç: Pamukların arasındaki fasulyelerin sulandıkça yeşerdiği görülür. Bitkiler de biz insanlar gibi canlı varlıklar olduğu için, su onların da en temel besin kaynağıdır.

Pamukta Taze Sarımsak Yetiştirme Tekniği için Tıklayınız

Pamuk içinde Bakliyat Yetiştirme

Pamukta Fasulye Çimlendirme Tekniği

This Post Has 89 Comments

 1. Birde kaç günden sonra toprağa ekliyoruz onuda yazarmısın admin

  1. Bu konud bir bilgim yok.Ödev amaçlı olduğundan Pamukta Fasulye yetiştirme ile sınırlı klmış.Am tabi daha sonra Toprağa almak isteyenler alabilirler

  2. İşte onu bilen yok sanırım kardeşim canın ne zaman uygun görürse ekiyorsun sanırım 😁😁

   1. Fasulyeler resimde görüldüğü boya ulaştığında ve yeterli kök elde ettiğin de toprağa ekilebilir.Bunun kaç gün olacağı Fasulyelerin yeterli boya ve kök elde edilişine göre değişiyor.

 2. çok teşekkür ederim

 3. Olayları sırasıyle kaç günde gerçekleştiğini yazarmısın nolur abla.Ödevim var lütfen..

  1. Sena makale içinde yazdım canım.İlk önce Fasulyeleri bir tabak,kase ya da benzer bir şey içinde Pamukların arasana 6-7 tane Fasulye koy üzerin pamukla kapat ve pamuğu güzele ıslat.Pamuğun kurumasına izin vermeden ara,ara sula.Ama çok fazla suda eklersen fasulyeler çürür.Bu 2-3 gün içinde fasulyeleri çok aydınlık olmayan bir yerde sıcak bir ortamda tut.içine ışık girmesin masa altına,filan koyabilirsin.Fasulyeler filizlenmeye başladığında onları artık oradan pamuğu üzerinden al.Ara,ara pamuk kurumadan sula 6-8 gün içinde 10 cm kadar uzamış olacaklar

Bir cevap yazın