Örgü Modelleri ÖRÜMCEK ÖRNEKLİ KADIN BLUZ VE ŞAL MODELİ

ÖRÜMCEK ÖRNEKLİ KADIN BLUZ VE ŞAL MODELİ

2802
tgla-orumcekli-bluz-etol-sal-tarifleri
tgla-orumcekli-bluz-etol-sal-tarifleri

Örümcek modelli kadın bluz ve Etol şal modeli Tığ ile nasıl yapılır? tam detaylı sesli anlatımlı yazlık bluz ve Şal yapılışı.

Sevgili Nadire Hanım’ın atolyehobi kanalında yayınlamış olduğu çok güzel bir kadın bluz ile Etol modeli görüyoruz. Bu güzel örgü tığ işi Modelleri çalışmasında örümcek tekniği ile model çalışılmış.

orumcekli-kadin-orgsal-bluz-videolu-tarifliler
orumcekli-kadin-orgsal-bluz-videolu-tarifliler

Modeller Bluz Merserize iple Kısa düşük kollu Kayık yakalı Yazlık kadın bluz ve Koton iple Etol şal şeklinde tasarlanmış ve örülmüştür.

Bu Örümcek örneği Beğendiyseniz daha farklı Tığ işi bayan yelekleri, hırkaları içinde eminim ki çok farklı şık bir tasarım örgü çalışması elde edeceksiniz.

Sevgili Nadire hanım da bu model ile daha önceden Dikdörtgen örümcek şal modeli çalışmış, Onun videosunu da yine bu sayfada paylaşıyorum.

Anlatımlı El Örgü Modeller den isteyen bluz isteyen şal modeli olarak her ikisini de çalışabilir.

Örümcekli Model Kayık Yaka Bluz Modeli

Bluz alt kısımdan başlanıp yukarıya doğru örnek kurularak ilerleniyor. Her iki kenardan bir örnek çıkıntı yapılarak kolları hazırlanıyor.

orumcelkli-kayik-yaka-bluzu-tig-orguden-yapmak
orumcelkli-kayik-yaka-bluzu-tig-orguden-yapmak

Modele uygun olarak ince merserize tarzı bir iplik Kullanılıp Model 38-40 beden olarak çalışılmış. Bluzun yapımına 104 zincir atılıp etekten başlanıyor, üzerine 102 tane Trabzan ile devam ediliyor.

Genişlik olarak 42 santim ilerleyen model 31 santim boyunca hazırlandıktan sonra her iki taraftan kol çıkıntıları yapılıyor. 21 santim kadar kollar için örülüp yaka oyuntusu yapmadan kayık yaka şeklinde model bitiriliyor.

merserize-beyaz-model-tig-isinden-bluz
merserize-beyaz-model-tig-isinden-bluz

3 milim Tığ ile çalışılan model 38-40 beden için ancak ütülenince 2-3 santim daha da geniş bir model halini alacaktır.

beyaz-etol-ornegi-orumcek-teknigi
beyaz-etol-ornegi-orumcek-teknigi

42-44 -46-48 beden yada daha büyük beden kadın bluz modelleri için de yine birkaç motif daha ekleyip, kendi bedeninizin ölçülerine uygun hale modeli getirebilirsiniz.

Örümcekli Bayan Bluzu


Örümcekli Model Örme Tığ İşi Kadın Etol Modeli

Örümcek Dikdörtgen şal yapımı içinde yine yazlık bir Koton tarzında bir iple bu Dikdörtgen şal hazırlanıyor.

orumcek-etol-sali-kadin-el-orgusu
orumcek-etol-sali-kadin-el-orgusu

Model çok güzel bir model, örüldüğünde herhangi bir tarafından sarkma, esneme, kayma yapmıyor, çok düzgün kumaş gibi bir hat oluşturan bir örnek.

Burada dikdörtgen bir parça halinde Etol olarak model çalışılmış, iplik olarak bu çalışmada Koton iplik ve 3,5 milim tığ ile örülmüş.

krem-koton-ipten-orumcek-teknikli-etol
krem-koton-ipten-orumcek-teknikli-etol

Baharlık ve Mevsimlik modeller de Angora tarzı ipler ile modeli çalışırsanız 3 numara tığlar ile çok rahat çalışabilirsiniz.

Şal uzunluk olarak uzunluğu 160 santim, kısa olan kenarı 47 santim. Bu şala başlamak için 269 zincir çekip üzerine 267 tane Trabzan yapılıyor.

koton-krem-etol-el-orgıu-tig-isi
koton-krem-etol-el-orgıu-tig-isi

Ardından modeller yerleştirilip istenilen genişlikte ve uzunlukta model çalışılıyor. Daha geniş ya da daha uzun bir şal elde etmek istiyorsanız bir kaç motif eksiltir ya da atabilirsiniz.

kare-model-orumcekli-sal
kare-model-orumcekli-sal

Video Kaynaklar: atolyehobi

Örümcek Şalın Ypımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz