Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ORTASI ÇİÇEK ÇEVRESİ KARE MODEL: MOTİFLİ ÖRTÜLERE

ORTASI ÇİÇEK ÇEVRESİ KARE MODEL: MOTİFLİ ÖRTÜLERE

1183
Sari-cicekli-dolgulu-kare-motif-battaniyeler
Sari-cicekli-dolgulu-kare-motif-battaniyeler

Ortası incili dolgulu başlayan model Çiçek şeklinde fıstıklı olarak yapılıyor. Çevresinin yapılışı ile kare motif şeklinde bebek battaniyesi motifi olarak kullanılıyor.

Tığ Motifli birçok örgü çalışmasında da kullanabilir, Ayrıca bebek battaniyesi, yataklara örtüler, kırlentler gibi modellere kare motif modeli.

3-renk-dolgulama-model-ortu-battaniye-motif
3-renk-dolgulama-model-ortu-battaniye-motif

Hem ortasında hem çiçeğin kenarlarında gri renk ile fıstıklı dolgular yapılmış. Dolgulu örgülerde ilk biraz fazla gidebiliyor Buna göre modeli çalışın.

Eğer ki kırlent yapacaksanız Ortalama bir kırlent için yan yana 4 motif ile yapabilirsiniz. Toplam 12 ya da 16 motif ile de çalışabilirsiniz. Kullandığınız ip ince ise, motiflerimiz küçük oluyorsa, motif sayısını arttırabilirsiniz.

kolay-modelli-kare-dolgulu-model-birlesimi
kolay-modelli-kare-dolgulu-model-birlesimi

Bebek battaniyesi ve örtülerde kaç motif kullanılır? bunu belirlemek için ilk önce bir tane motif yapıp onun boyutuna göre karar verebilirsiniz.

Dolgulu Çiçekli kare Motiflerin birleşim aşamaları nasıl yapılıyor? bunu da göreceksiniz.

Dolgulu Çiçekli Kare Motif Modeli

6 numara tığ örgü 3 renk ipler ile model çalışılmış. Üç renkli kare motif şeklinde çiçekli başlayıp fıstıklı model ortadan Sarı renk iple zincir çekilerek başlanıyor.

cicekli-dolgulu-kare-motife-ekleme
cicekli-dolgulu-kare-motife-ekleme

7 tane zincir çekildikten sonra ilk sırada 14 tane olarak olana kadar yuva içine sık iğne yapılıyor. 1 zincirle kapatıp halkanın içinden olacak şekilde 20 tane olana kadar bir sıra Dolgulama yapılır.

kirlent-ortu-battaniye-dolgulu-motiflere
kirlent-ortu-battaniye-dolgulu-motiflere

Daha sonra gri renk ipe geçilerek 3 dolgulu Fıstıklar her zincire batarak yapılıyor. Son olarak beyaz renk ile hem çevresi yapılıyor, hem de motif bileşimleri Bu aşamada devreye giriyor.

Video: AYŞENİN ÖRGÜLERİ

Kare Çiçek Motifli Tığ Örgü Yapması ve Birleştirmesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz