ORTADAN BAŞLAMALI KABARIK YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ

ortadan-baslanan-kabarik-yaprakli-battaniye
ortadan-baslanan-kabarik-yaprakli-battaniye

Yapılışı Videolu örgü Tarifi ile Ortadan Başlamalı Kabarık Yaprak Örnekli 3 Boyutlu Rengarenk Tığ işi Bebek Battaniye Anlatımı.

Ortadan başlamalı Battaniye 2 şekilde yapılıyor.İsterseniz Göbekten başlanan yeri Motif şeklinde yapar sonra da Motifleri birleştirerek yapabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Boyu için 1 metre genişlik ve uzunluğunda olması yeterli.Daha Büyük yapmak için sırayı ona göre örmeli boyutu yeterli geldiğinde modeli bitirmelisiniz.

3boyutlu-ortadan-baslamali-yaprakli-bebek-battaniyesi
3boyutlu-ortadan-baslamali-yaprakli-bebek-battaniyesi

3 numara Tığla yapılan Battaniye için 7-8 tane Yumak gerekebilir.Eğer aynı incelikte ip kullanırsanız o zaman 8 tane Yumak gidebilir.Ama Orta kalınlıkta Patik ipleri ile battaniye daha kalın ve büyük olacağından daha az ip yeterli olabilir.

Burada ki model için Elit Baby ip ve 3 numara Örgü Tığı kullanılarak yapılıyor ama Bebe ipleri ile de yumuşacık Battaniyeler ya da Ortadan başlanan Örgü Lif Modelleri yapabilirsiniz.

Yapraklı Tığ Battaniye Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on ORTADAN BAŞLAMALI KABARIK YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ

  1. ben eskısehir gündüzlerde oturuyorum esim inşaatci bende ev hanımıyım çok güzel lifler yaparım örnek olarak banyo lifleri ceyizlik lifler ve mutfak lifleri yaparım .Lütfen bana yardımcı olmanızi arz ederim ihtiyacım var şimdiden teşekkürler….

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ ÇİLEK BEBEK PATİK TARİFLİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*