ORTADAN BAŞLAMALI KABARIK YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ
ortadan-baslanan-kabarik-yaprakli-battaniye

ORTADAN BAŞLAMALI KABARIK YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ


Yapılışı Videolu örgü Tarifi ile Ortadan Başlamalı Kabarık Yaprak Örnekli 3 Boyutlu Rengarenk Tığ işi Bebek Battaniye Anlatımı.

Ortadan başlamalı Battaniye 2 şekilde yapılıyor.İsterseniz Göbekten başlanan yeri Motif şeklinde yapar sonra da Motifleri birleştirerek yapabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Boyu için 1 metre genişlik ve uzunluğunda olması yeterli.Daha Büyük yapmak için sırayı ona göre örmeli boyutu yeterli geldiğinde modeli bitirmelisiniz.

3boyutlu-ortadan-baslamali-yaprakli-bebek-battaniyesi
3boyutlu-ortadan-baslamali-yaprakli-bebek-battaniyesi

3 numara Tığla yapılan Battaniye için 7-8 tane Yumak gerekebilir.Eğer aynı incelikte ip kullanırsanız o zaman 8 tane Yumak gidebilir.Ama Orta kalınlıkta Patik ipleri ile battaniye daha kalın ve büyük olacağından daha az ip yeterli olabilir.

Burada ki model için Elit Baby ip ve 3 numara Örgü Tığı kullanılarak yapılıyor ama Bebe ipleri ile de yumuşacık Battaniyeler ya da Ortadan başlanan Örgü Lif Modelleri yapabilirsiniz.

Yapraklı Tığ Battaniye Videosu

This Post Has 3 Comments

  1. Naciye

    ben eskısehir gündüzlerde oturuyorum esim inşaatci bende ev hanımıyım çok güzel lifler yaparım örnek olarak banyo lifleri ceyizlik lifler ve mutfak lifleri yaparım .Lütfen bana yardımcı olmanızi arz ederim ihtiyacım var şimdiden teşekkürler….

    1. Sevgili Naciye hanım üzgünüm ancak 2 yıldır ürün tanıtımı yapmıyoruz.Ama Eskişehir de yaşayan Lif ördürmek isteyenler size cevap yazabilirler

Bir cevap yazın