ORTADA AÇMIŞ GÜLLÜ LİF MODELİ

ortada-acmis-gullu-yuvarlak-hamam-lifi
ortada-acmis-gullu-yuvarlak-hamam-lifi

Yuvarlak Banyo Lifi Tığ işi Ortada Açmış Güllü Dilimli Lif yapılışı olan bu kolay kenar oyaları da Güllü olan Model tek,tek detaylıca öğretilmekte.

Sevgili Sibel hanımın anlatımını yaptığı Gül Bahçesi Lif Modeli 3 renk ile örülüyor. 7 numara Tığ olmayanlar 4-5-6 numara Tığlar da kullanabilirler.

acmis-gulle-banyo-lifi-yapimi
acmis-gulle-banyo-lifi-yapimi

Orta motifinden başlanan lifi belirli bir aşamaya kadar ördükten sonra Yıldız Lif örneği ile artırarak dilimleri ile yuvarlak lif bir bütün olarak örülür.

Yuvarlak bölüm örüldükten sonra 2. bir renk ile bir sıra yapılır daha sonra 6 dilime ayrılan lif için 6 fıstık ile başlayan beyaz dilimler 9 fıstık oluncaya kadar yapılır.

7. fıstık sırasına gelindiğinde Lif Modelinin çevresindeki yapraklar yapıldıktan sonra 2 sıra daha beyaz iple dilimler yapılır ve kenar gülleri yapıldıktan sonra Ortaya Açmış Katlı Gül yapılır.

2 Katlı Yıldız Lif modeli de aynı bu lif gibi Tam Çeyizlik Banyo Lifleri için çok güzel bir Lif olarak size önerdiğim bir model.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YUVARLAK KOLAY MOTİFLİ TIĞ MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*