YUVARLAK KOLAY MOTİFLİ TIĞ MODELİ TARİFİ
yuvarlak-motifli-ortuluk-tig-isi-model

YUVARLAK KOLAY MOTİFLİ TIĞ MODELİ TARİFİ


Tığla Örülen Yatak Örtüleri,Kırlentler veya Bebek Battaniyeleri için Çok Kolay Acemi olanların da yapabileceği Videolu Tarifli Yuvarlak Motifli Tığ İşi Model yapılışı.

Tığ Örtü modelin de 3 renk motiflerin renkleri için birbirine yakın Sarı renkler ile Trabzanlar dan oluşan oldukça kolay Basit Tığ işi Örnek ile Harika Yazlık Bebek Örtüleri Battaniyeler yapılır.

Bebe ipi kullanılan model için önerilen diğer İpler Tüylenmeyen Koton tarzı ya da Merserize Tarzı ipler kullanabilirsiniz.

tig-orgu-yuvarak-motifli-battaniye-ortu-modeli
tig-orgu-yuvarak-motifli-battaniye-ortu-modeli

5 Numara Tığ kullanılan model de 4 numara Tığ da kullanabilirsiniz diye tavsiye de bulunuluyor. 10 zincir ile Sarı iple başlanan model de yuva yapılır 2. sıraya başlanır.

3 zincir ile 2.. sıraya çıktıkta sonra başına dolayın bu yuvanın içine 20 tane 2 li trabzan yapılır. 3 zincir 3. sıranın başında çekilir ve  her zincire 1 trabzan şeklinde böyle 4 tane 2 li trabzan yapılır.

5. zincir de artırma yapılacağı için aynı zincire 2 tane 2 li trabzan yapılır 4 zincir yine aynı zinicre 2 li trabzan şeklinde 4 tane artırma ile 24 tane trabzan ile sıra bitirilir.

4. sırada Beyaz ipe geçilir bu  sırada Motifler eklenmeye başlar.ancak ilk motif olduğu için bu Motifi olduğu gibi bitireceğiz.

5. sıra son sırada 2 zincir çekilir aynı zincire 2 tane 2 li trabzan yapıldıktan sonra yandaki trabzanın üstüne 2 tane trabzan ile artırmalar tamamlanır

Tığ Örgü Tekniği ile Açmış Güllü Lif Modeli yapılışı da burada. Beğeneceğinizi umduğum bu model de aynı Videolu Açıklamalı

Bir cevap yazın