Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRNEK GÜZEL OLACAK HER MODELE UYACAK!

ÖRNEK GÜZEL OLACAK HER MODELE UYACAK!

589
Guzel-sis-orgu-kbarik-ve-petek-modelden
Guzel-sis-orgu-kbarik-ve-petek-modelden

Erkek örgülerinde her modele uygulayabileceğiniz oldukça Şık gösterişli baklava şeklinde kabarık örgü desenli Modelimizin tarifi. Kabartmalı baklava dilimi örgü modeli yapımı.

Bu güzel Kabarık petekli lastik örneğe Lastiksiz de başlayabileceğiniz gibi arzu ederseniz lastik modeli ekleyebilirsiniz.

kabarik-petekle-harosa-baklava-orgusu
kabarik-petekle-harosa-baklava-orgusu

Yine yaptığınız modele göre süveter, kazak gibi örgülerde özellikle her iki tarafa yelek lastik örgüsü ile Pat yapabilirsiniz.

Bebek Yelek,Erkek örgülerin hepsinde kullanılabilir.Özellikle erkekler için kazak, hırka, bere atkı gibi modellerde kullanılabilir.

Mevsimlik bir model Ama yazlık örgüler de ancak çok ince bir ip ile örüldüğünde yine yelek, hırka gibi mevsimlik modeller hazırlanabilir.

gri-erkek-kazak-hirka-orgulerine-model
gri-erkek-kazak-hirka-orgulerine-model

Hep büyük örgülerinden bahsettim. Ancak siz de görüyorsunuz model gayet güzel, aslında yapımı da çok kolay. Bebek örgülerinde, çocuklara yapılan modellere de uygundur.

Lila rengi ip ile hazırlanmış, 3,5 numara örgü şişi ile Örnek çıkarılmış. Motiftelastik kullanılmadan model tarif ediliyor. Ama lastik kullanmak istiyorsanız örgü altına kurabilirsiniz.

petekli-lila-erkek-bebek-kadin-orgulere
petekli-lila-erkek-bebek-kadin-orgulere

Model orta kalınlıkta bir ip ile örülüp, ilmek sayıları ise 10 ilmek ve katlarından oluşmakta.10 ve 10’un katı olacak şekilde atıp son modelinizi 10 ilmek değil de 9 ilmek ile atıyoruz.

Petekli Baklava Örgü Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz