Örgü Modelleri Bebek Örgüleri PEMBE ÜZÜMLÜ DÜĞME YERİ YAPRAKLI BEBEK YELEK

PEMBE ÜZÜMLÜ DÜĞME YERİ YAPRAKLI BEBEK YELEK

53927
Yaprakli-uzumlu-pembe-kiz-bebek-yelek-sesli-nazarca
Yaprakli-uzumlu-pembe-kiz-bebek-yelek-sesli-nazarca

Üzüm yapraklı elbise modelinden sonra Şimdi de Pembe üzümlü yapraklı düğme biyeli çok güzel Pembe kız bebek yelek modeli tarifini sizlere sunduk.

nazarca-kiz-bebek-yelek-videolu-tarifler
nazarca-kiz-bebek-yelek-videolu-tarifler

Bu güzel tarif ve yapan Elif hanım öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum. Elif Pirenvise bebeğim örgülerim kanalında yayınlamış olduğu bir çalışmayı Bizlerde sayfamızda Sizler ile paylaştık.

Bu örgü kız bebek yelek modeli videosu da Yapraklı Üzüm yelek modeli nasıl yapılır? detaylıca gösterilmiştir.

2-3 gün önce Askılı yeşil Yapraklı üzümlü kız elbise modeli tarifini paylaştım. Tam olarak buradaki linke tıklayıp bu elbisenin detaylı yapılışına bakabilirsiniz.

Yapraklı Bebe Yeleği Yapımı

Modelinin yapımı için toplamda 1,5 adet 250 metre olan bebe ipi tabir ettiğimiz iplerden kullanmışlar.

3,5-4 numara örgü şişi kullanabilirsiniz. Modelin anlatımda 3.75 mm örgü şişleri ile çalışılmış. 5 adet Düğme ile bu güzel model tamamlanmış.

uzumlu-pembe-kiz-yelegi
uzumlu-pembe-kiz-yelegi

Bugün de benzer bir model de çok kolay ve keyifli örebileceğiniz pembe yelek modelini göreceğiz. 0-1 Belki de bir buçuk yaşına da giydirebilir büyüklükte bir yelek.

Elbise pembe kız yeleği omuzdan etek ucundaki Farbaya kadar boy uzunluğu 32 santim, kol altından kol altına genişliği de 26 santim.

V yaka şeklinde yapılan yelek yaka ucundan etek ucuna da 23 santim.Kullandığınız ip ve şiş farklı olduğunda modelin boyutunda farklı olabilir.

Aynı modeli bebek elbise olarak da tasarlayabilirsiniz. Önden düğmeli Örgü bebek elbisesi şeklinde farbalı bölümü daha uzun örebilirsiniz.

Modelin üst kısmında Haroşa örgü, alt kısmında düz örgü, düğme ilik yerlerinde Yaprak örgülü fıstıklı örgü tekniği kullanılmış.

Burada 5 ahşap düğme dikilmiş.Ya da önünü bu şekilde gizli dikiş ile yapıp üstten giydirmeli bir yelek ya da elbise şeklinde de tasarlayabilirsiniz.

Kaynak:ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim

V Yaka Pembe Bebek Yelek Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz