Örgü Modelleri ÖRGÜ TIĞ İŞİ TAKIM ÖRTÜ VE KIRLENT MODELİ

ÖRGÜ TIĞ İŞİ TAKIM ÖRTÜ VE KIRLENT MODELİ

737
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi

Tığ işi Takım Örgü Kırlent ve Koltuk Örtüsü Örnek anlatımı-Resimli Tığ işi açıklamalı olarak gösterilmiştir. Tığla Karyola Örtüsü Örgü Yatak Takımı ve ya Koltuk,çekyat üzerine Kırlenti ile Takım Örtü örebilirsiniz.

Ortası yuvarlak başlayan bittiğinde kare olan Tığ işi Motif modelleri hoşunuza gidiyorsa bu hem basit hem kolay ve çabuk örülen Kare Motif örneği ile örebilirsiniz.

Tığ olarak 4 numara Tığ kullanılmış. Örgü Kırlent Motif birleştirmek için Hanım beğendi bey dilendi örneği ile kare motifler örülerek birleştirme yapmışlar.

İsteyenler Örtü ve Kırlentin tamamını Motifli olarak öre bilirler.Sizinle en yeni paylaştığım Tığ İşi Kare Kar tanesi Örneği ile de bu güzel Örme Yatak örtüsü veya Koltuk Kanepe örtüsü olarak öre bilirsiniz.

Kırlent,Minder ve Örtü Kenarı Örgü modeli isterseniz burada bulunan Videolu,Resimli anlatımlı Ponponlu Tığ İşi Kenar Örneğine bakabilirsiniz.

Tığ işi Örgüler arasından sizlere çok hoşuma giden Örgü Abiye Ev Terliği nasıl örülür?Resimli anlatımlı olarak görebileceğiniz Örneği buradan tavsiye etmek isterim.

Kırlentlerin ve Örtünün kenarları için Tığla zarif örgü Çiçek örmek isteyenlere 3 kat örülen Örme Tığ işi Çiçek motifini önerebilirim.

Videolu Tığ İşi Yatak Örtüsü modeli isteyenler için burada göreceğiniz Zigzag Örnek Modeli için buraya tıklayınız.

Eğer Örgü yerine sürekli toz olan Koltuk ve Kanepe zerine Kumaş Örtü diktirmek için kullanışlı Koltuk Takımı Örtüleri düşünürseniz buradaki Çekyat ve Koltuk Kılıfı Modelleri tam size göre.

takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi

takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-2
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-3
Halka yapın
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-4
içini 17 trabzan ile örün
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-5
3. sırada 2 li zincirli trabzanlar ile toplam 17 trabzan yapın aralarda 1 zincir çekin.4. sıraya geçince alttaki her boşluğa 2 trabzan örün arada 1 zincir çekin
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-6
5.sırada beyaz ipe geçin ve aralarda 4 zincir köşelere gelince 6 zincir olacak şekilde alttaki trabzanların arasında kalan boşluğa trabzan yapın
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-7
6. sırada köşelere 4 trabzan 2 zincir 4 trabzan yapın ve diğer yerlere trabzan örün
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-8
7. sırada alttaki sıranın aynısını örün
takim-tig-isi-kirlent-koltuk-ortusu-ornegi-1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz