ÖRGÜ RENKLİ UZUN İLMEKLER TARİFİ

renkli-uzun-ilmekler-yapilisi
renkli-uzun-ilmekler-yapilisi

Piti Örgüler ile neler örülmez ki? Örgü 2 Renkli Uzun Renkli İlmekler Örgü Modelini Videolu Tarifi ile izleyerek öğrenip Bere,Kaşkol,Boyunluk,Yelekler gibi çeşitli Örgüler de kullanabilirsiniz.

Uzun Renkli İlmeklere başlarken ilk sırayı Beyaz ile Düz ördükten sonra 2.sıraya arka yüze geçince tüm ilmekleri sıra boyunca ters yani haraşo örüp 3. sıraya geçiniz.

uzun-renkli-ilmekler-orgu-motifi
uzun-renkli-ilmekler-orgu-motifi

3. Sıranın başında olduğunuzda Örneğin Düz tarafına olacaksınız. İlk iki ilmeği örmeden şişe alın 1 düz ilmek örmeden atla bir düz bir ilmek atla bir düz şeklinde tüm sırayı tamamlayınız.

4 sıraya geldiğinizde diğer renk ipliğe geçiliyor ve örneğin ters tarafından 2 ilmeği ters örülmeyen ilmekleri tekrar örmeden atlıyor 1 ters bir örmeden atla bitir.

5. Sırada Örgünün ön yüzünde kenar ilmeği örmeden 2 ilmek atla 1 düz 1 ilmek atla şeklinde bu sırada bu şekilde bitirildiğinde ilk motif ortaya çıkmaya başlıyor.6.sırada tekrar Beyaz ipe geçin sıranın hepsini ters olarak örün.

Dün sizlere en son sunduğum Dizmeli Tek Sıra Oya Modeline bakmadan geçmeyin.Örgüler ve tüm El işlerinin yapım aşamalarını sitede görebilirsiniz.
Uzun Renkli İlmekli Örgü Modeli Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ SIRALI MİNİK TUĞLALAR MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*