El İşleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ PORTBEBE:ZÜRAFA MODELLİ UYKU TULUMU

ÖRGÜ PORTBEBE:ZÜRAFA MODELLİ UYKU TULUMU

2152
zurafali-uyku-tulumu-potbebe-yapilisi
zurafali-uyku-tulumu-potbebe-yapilisi

Tığ örgü Portbebe modeli ve yapılışı. Tığla Zürafalı uyku tulumu, bebeklere Fortbebe nasıl yapılır? 2 part videolu tarifi.

Halk dilinde Fordbebe olarak bilinen bebek taşınmakta, içine bebek koyup uyutmak da, uyku tulumu olarak kullanılan bir nevi bebek çantası Portbebe Projesi.

onu-zurafa-orgu-arkasi-kumas-portbebe
onu-zurafa-orgu-arkasi-kumas-portbebe

Yeni doğum yapan ya da yeni doğacak bebekleri için bir şeyler öğrenmek isteyen annelere önerebileceğim hem zevkli hem keyifli hem yararlı bir örgü çalışması.

Üstünde sevimli, komik ağzında çiçek Taşıyan Bir zürafa deseni yapılmış. 3 boyutlu zürafa desenli kapşonlu Portbebe şeklinde çalışılmış.

İçi astarlı Uyku Tulumu üç renk yapılmış. Ayrıca iki üç renkten küçük figürler için kullanılmış.

Burada çok güzel bir öneri sunulmuş. Portbebeyi ilk önce bebeğin ihtiyaçları için küçükken kullanıp, daha sonra ön parçasını bebek odasına duvar panosu olarak kullanılma fikri bence çok iyi.

sevimli-hayvan-desenli-sirin-uyku-portbebesi
sevimli-hayvan-desenli-sirin-uyku-portbebesi

Bu şekilde hem değerlendirmiş olursunuz. İsterseniz büyükçe bir Kırlent, yastık veya minder olarak değerlendirebilirsiniz.

Sadece örgü ön kısmındaki Zürafa figürünün olduğu bölümde Örgü kullanılmış. Kapüşon iç, dış astarı ve arka bölüm tamamen kumaşlar ve Pazen yapılmış

Bu şekilde Sadece ön parçasını örgü diğer tüm yerlerini polar ve kumaş yaparsanız daha ekonomik olacaktır. Daha cazip olacak, az ip tüketecektir.

Zürafa uyku tulumunun içi tamamen poplin, pazen dediğimiz kumaş ile desenli bir şekilde yapılmış. Yanlara 5’er adet düğme ile açılıp kapanması kolay hale getirilmiş.

Hayvan Figürlü El Örgü Portbebe Modeli

Ön parçanın figürlü örgü ön parçanın genişliği 50 santim, boyu eni 55 santim.

Tamamını örgü olarak çalışmak istiyorsanız ön parçayı 55 santim ördükten sonra Arkası için 55 cm ve kapüşon için 30 cm daha örülmeli.

tig-isi-zurafa-figurlu-battaniye-portbebe-tulum
tig-isi-zurafa-figurlu-battaniye-portbebe-tulum

Montana kahverengi örgü ipi Himalaya markasının bir ürünü Orta kalınlıkta tüylenmeyen Bu ip 5 numara tığ ile yapılmış.

Ön parçanın orta bölümü 40 santim zincir ile başlanıyor. Toplam 60 zincir üzerine , her Zincire batarak 60 adet sık iğne yapılır. Bu şekilde 6 sıra sık iğne çalışılır.

6 sıra bitiminde örgü genişliği 44 santim civarı olmuş ve bu sıradan itibaren Turuncu İplik ile zürafa desenine başlanır.

Sarı renk ip ile ve yine turuncu ip ile zürafanın desenleri örülüp ön parça tamamlanır.

Ön parçanın etrafı, kenarları, çevresi lastik olarak 4 sıra yapılır. Bu arada her iki tarafta ilikler açılır.

zurafa-modelli-yani-dugmeli-portbebe
zurafa-modelli-yani-dugmeli-portbebe

Zürafanın üzerindeki figürler 3,5 numara tığ ile çalışarak iki boynuz, iki kulak, zürafanın boynundaki benekler ve ağzındaki çiçekler yapraklar hazırlanır.

Boynuzların içerisine Elyaf ile dolgu yapılıp, Ondan sonra dikiliyor. Diğer figürler normal motif şeklinde çalışılıyor.

Arka parçası da ön parçayı karşılayacak 30 santimlik kapüşonu ile birlikte 85 santim ebatında olacak şekilde pazen ve poplin kumaş ile hazırlanır.

Daha sonra ilik evlerini karşılayacak yerlere düğmeler dikilir, ön parça kumaşın üzerine temiz bir dikiş ile dikilerek tamamlanır.

Video: Örgücü Dükkanı

Zürafalı Uyku Tulumu Portbebe Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz