orgu-kare-gelin-lifi

ÖRGÜ KARE GELİN LİFİ YAPILIŞI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Örgü Kare 2 renkli Kare Gelin Lifi Modeli Çeyizlik ve Günlük kullanım için Tığla Sabun Bezi Hamam Lifleri için Model Videolu bir şekilde anlatılarak öğretiliyor.

Lif Kare ancak ortadan başlanarak yapılan Sonradan örgü içinde Kare modele dönüştüren Sabun bezi lifi için 2 renk lif ipi ve bunlara uygun Tığ ile başlayabilirsiniz.

orgu-kare-gelin-lifi

orgu-kare-gelin-lifi

Lif yapımı için 6 tane zincir çekip yuva yapıyor sık iğne ile kapatıp 1 zincir çekip aynı yuvanın içine aralarda 2 zincir olan 8 tane 3 lü çekilen Fıstık örüyoruz.

2. sıraya geçerken 1 zincir çekin ilk fıstığın üzerine batın sık iğne ile kapatıp Beyaz renkli ipe geçin 1 zincir çekip İlk yuvaya batın 1 tane  3 lü fıstık 1 zincir 1 üçlü fıstık 2 zincir çekin diğer yuvaya geçin onunda içine 2 tane 3 lü arada 1 zincir olan aynı yuvaya yapılan Fıstıklar yapınız.

Modelin ilk 2 sırası böyle fıstıklar ile başlıyor devamına videolu tarife bakınız. Tunus Düz Haraşo Kareler Örgü Modelini hiç duydunuz mu? bilmiyorum ama görmeniz gerek. Tunus Örneği olan anlatımlı Model bugünün diğer örneklerinden.

Kare Gelin Lifi Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir