ÖRGÜ KARE GELİN LİFİ YAPILIŞI

orgu-kare-gelin-lifi
orgu-kare-gelin-lifi

Örgü Kare 2 renkli Kare Gelin Lifi Modeli Çeyizlik ve Günlük kullanım için Tığla Sabun Bezi Hamam Lifleri için Model Videolu bir şekilde anlatılarak öğretiliyor.

Lif Kare ancak ortadan başlanarak yapılan Sonradan örgü içinde Kare modele dönüştüren Sabun bezi lifi için 2 renk lif ipi ve bunlara uygun Tığ ile başlayabilirsiniz.

orgu-kare-gelin-lifi
orgu-kare-gelin-lifi

Lif yapımı için 6 tane zincir çekip yuva yapıyor sık iğne ile kapatıp 1 zincir çekip aynı yuvanın içine aralarda 2 zincir olan 8 tane 3 lü çekilen Fıstık örüyoruz.

2. sıraya geçerken 1 zincir çekin ilk fıstığın üzerine batın sık iğne ile kapatıp Beyaz renkli ipe geçin 1 zincir çekip İlk yuvaya batın 1 tane  3 lü fıstık 1 zincir 1 üçlü fıstık 2 zincir çekin diğer yuvaya geçin onunda içine 2 tane 3 lü arada 1 zincir olan aynı yuvaya yapılan Fıstıklar yapınız.

Modelin ilk 2 sırası böyle fıstıklar ile başlıyor devamına videolu tarife bakınız. Tunus Düz Haraşo Kareler Örgü Modelini hiç duydunuz mu? bilmiyorum ama görmeniz gerek. Tunus Örneği olan anlatımlı Model bugünün diğer örneklerinden.

Kare Gelin Lifi Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*