El İşleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ İĞNELERİ İLE 0-3 AYLIK BEBEK YELEK YAPIMI

ÖRGÜ İĞNELERİ İLE 0-3 AYLIK BEBEK YELEK YAPIMI

8883
orgu-ignesi-0-3-aylik-bebek-yelek-yapilisi
orgu-ignesi-0-3-aylik-bebek-yelek-yapilisi

Örgü İğneleri Şiş İle Yeni Doğan Erkek ve Kız Bebekler için 0-3 Aylık Bebelere göre Şiş işi Pirinç ve Saç Örgülü Tam Anlatımlı Yelek Yapılışı.

Yeni Doğan Yelek Modeli hem Kız Hem Erkek Bebeği olan Anneler için uygun.Yeleğin Arkası Yalancı Pirinç Örneği ile 40 ilmekten başlanıyor.

Arka Kol kesimine kadar örüldükten sonra her iki taraftan da 7 şer ilmek kesilerek kol kenarları haraşo olacak şekilde 2-3 tane Haraşo örülüyor.

yeni-dogan-bebek-yelekleri-aciklamali-modeller
yeni-dogan-bebek-yelekleri-aciklamali-modeller

Yeni doğan 3 Aylık bebeklere kadar olan Bebek Yelek önleri 35 ilmek ile başlanıyor ve  Ön Yelek lastikleri için 3 er ilmek Haraşo yapılıyor.

Önlerde 6 İlmekten oluşan Saç örgüleri tek örnek olarak her iki önde birer tane kullanılmış ve Saç Örgüsü Şiş örneği her iki yanına 1 tane olmak üzere Haraşo yapılmış.

sis-orguden-yeni-dogan-bebek-yelek
sis-orguden-yeni-dogan-bebek-yelek

Örgü Bebek Yelek Kol Kesimi 7 Tane olacak şekilde her iki taraf için 7-7 toplam her iki önde 14 ilmek şeklinde kesilmiş.Yani Tek Ön Arkada olduğu gibi 7 ilmek kesilerek yapılıyor.

sisle-bebe-yelek-nasil-orulur-tam-anlatimli
sisle-bebe-yelek-nasil-orulur-tam-anlatimli

Önlerin kol kenarları da 2 ilmek haraşo olacak şekilde yapılıyor. Yelek Önü Kol kesimi ile V Yaka Yelek Yaka Kesimi aynı anda başlanıyor Yaka Kenarı aynı şekilde Haraşo lastik olarak uygulanıyor  ve her sırada 1 ilmek kesilerek 3 ilmek kesilir ve Ondan sonraki ilmekler 2 sıra da bir kesilerek omuza kadar örülür.

Bu Modelin dışında Az Önce yayınladığım Şişle 2-3 Yaş Çocuk Yelek Yapılışını da görmek isteyenler buraya tıklayarak bakabilirler.

Örgü Şişi Tam Anlatımlı Bebek Yelek Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz