ÖN PATI ÇİFT KAT TERS ÖRGÜ BEBEK YELEK ANLATIMI VE VİDEOSU
cift-patli-v-yakali-haraso-bebek-yelegi

ÖN PATI ÇİFT KAT TERS ÖRGÜ BEBEK YELEK ANLATIMI VE VİDEOSU


Çift Ön Patı Haraşo Ters Örgü Bebek Yelek Yapılışı. 1,5 ve 2,5 yaşa kadar olabilecek Bebek Yeleği tüm örgüde Haraşo ile yapılıyor.Son Derece Kolay Bebek Yeleği V Yaka ve Kolsuz Modeli ile çok Pratik.

Bebek Yeleği Örmek için İp arkası Himalaya Everday Bebe Lux ip-3,5 numara 5iş- 4 düğme,Tığ ve İğne.

40 İlmek ile Ön parçanın yapımına Etekten başlanıyor. 25 cm uzunlukta yapıldıktan sonra Koltuk kesimine başlanacak.Ancak arada 1 sıra Selanik yapılıyor bunu isteyen haraşo yapabilir.

Ancak arada yapılan Selanik Yeleğin Pat ve Yakasın da bir deriz çizgi oluşturarak modelin daha güzel görünmesini sağlıyor.

haraso-cift-patli-yelekler
haraso-cift-patli-yelekler

Ön parçaları yaparken nasıl önler birbirine doğra bakıyor Selanik Örneği de aynı şekil de olacağını unutmayın. Yaka Kesimine kadar selanik devam edecek.

72 Tane En Güzel Örgülerine buradan bakınız.

9 tane Haraşo kenar örneği sonra 1 sıra selanik Kıvrılan Patın iz oluşan yeri oluyor. Koltuk kesimleri sadece örgünün düz yüzünde yapılacak.

harasodan-pratik-bebek-yelekleri-1
harasodan-pratik-bebek-yelekleri-1

Bebek Yeleğinin Her İki Ön Parçası da ayrı,ayrı nasıl yapılır? videoda gösteriliyor. Arka parçası 70 ilmekle başlanacak.

Kapüşon dan Başlanan Çocuk Hırka Videosu da burada.

on-pati-2-katli-haraso-bebe-yelek
on-pati-2-katli-haraso-bebe-yelek

70 ilmek 62 diş haraşo olana kadar haraşo yapılıp Koltuk altı Arka kesimine gelinir. Yeleği 3-4 Yaşa göre yapacak olanlar Önden ve Arkadan eşit ilmek artırımı ile büyütebilirler.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın