El İşleri Bebek Örgüleri NOKTALI VİRGÜL ÖRGÜ:UZUN MODELLER

NOKTALI VİRGÜL ÖRGÜ:UZUN MODELLER

307
Nazarca-noktali-virgul-orgu-modeli-tarifi
Nazarca-noktali-virgul-orgu-modeli-tarifi

Şimdiki modelimiz Noktalı Virgül örgü modeli ile yine çok güzel, yine çok kolay, anlatımlı bir örgü tarifi ile yeni bir örnek daha öğreneceğiz.

Örgü Noktalı Virgül modeli gibi Kahve çekirdeği modeller arasında yer yer kullanıldığı örgülerden bir tanesi. Modeller arasında uygulanan ilmek sayısını daha az yapıp da sıkışık Desenler ile de örebilirsiniz.

orgu-noktali-virgul-modeli
orgu-noktali-virgul-modeli

Dün yine bu modelimizin bir değişik versiyonunu Kolonlu kahve çekirdeği modelini Sizler ile paylaşmıştık. O modelimizi de sayfada sizler için tarifi ile paylaşıldı.

Kadın örgüleri kadar erkek örgülerinde de kullanılabilir atkı, bere, kaşkol, hırka, kazak,süveter gibi çeşitli örgüler için bu model uygulanabilir.

kahve-cekirdekli-noktali-virgul-modeli
kahve-cekirdekli-noktali-virgul-modeli

Çok güzel ağır olmayan gösterişli bir model. Ağır örgü modelleri zor geliyorsa İşte bu şekilde basit ama şık örgü modelleri ile Sizler de istediğiniz model çalışmalarını yapabilirsiniz.

Noktalı Virgül Örgü Modeli ile güzel bir Etol modeli yapabilirsiniz. Kullandığınız ipe göre desenin kaç tane olması gerektiğine bakıp, ona göre başlayarak istediğiniz uzunlukta Dikdörtgen Etol modeli de çok şık olacaktır.

sis-orgu-noktali-virgul-model-yapimi
sis-orgu-noktali-virgul-model-yapimi

Model 4 ilmek ve katlarından oluşmakta,son olarak bir tane de ek ilmek ve 2 kenar ilmeği daha atıp ister lastik, ister lastiksiz olarak modele başlayabilirsiniz.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Ait

Şiş Örgüsü Noktalı Virgül Desen Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz