NİŞAN YÜZÜKLÜ HAVLU UCU DANTEL TARİFİ

nisan-yuzugu-havlu-ucu-dantel
nisan-yuzugu-havlu-ucu-dantel

2 Renkli Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Oya Modeli tam çeyizlik Yeni Havlular arayanlar için Videolu açıklamalı Tarifi ile yapmayan kalmasın :)

Leylak Oya ipleri ile Beyaz ve Pembe 316 numara İp ile yapılan Oya yapımı için 22 numara Tığ kullanmışlar. Modelin motifleri ile başlayan yapım aşaması Kenar şeride iliştirme ve Havlu kenarına dikmek ile sona eriyor.

Beyaz iple 25 adet zincir çekilir ip  en baştaki zincire sabitlenir halka kurulur 3 zincir halkaya girilir 1 trabzan yapılır ve yan yana arada zincir olmadan toplam 45 adet trabzan yapılır.

nisan-yuzukleri-havlu-kenari-oya
nisan-yuzukleri-havlu-kenari-oya

ilk başlanan noktaya sabitleyip 2. sıraya çıkılır 4 incir çekilir ilk trabzan tepesine batılır 1 trabzan araya 1 zincir çekilir bu işlem tam 22 tane olana kadar bu işlem tekrarlanır.

Motif başlaması böyle yapılarak başlanır ve devamında Pembe iplikle devam edilir.Videoda detayları görebilirsiniz. Tığ Oyası Kurdeleli Çember Oyası Tarifine de buradan bakabilirsiniz.

Nişan Yüzüğü Havlu Danteli Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KALP ÇİÇEĞİ HAVLU UÇ DANTELİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*