Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MOR RENKLİ FIRFIRLI VE ÇİÇEKLİ KIZ BEBEK ŞİŞ ÖRGÜ YELEK YAPIMI

MOR RENKLİ FIRFIRLI VE ÇİÇEKLİ KIZ BEBEK ŞİŞ ÖRGÜ YELEK YAPIMI

6225
firfirli-cicekli-mor-1-yas-bebek-yelek
firfirli-cicekli-mor-1-yas-bebek-yelek

Fırfırlı Çiçekli Mor Bebek Yeleği Tam Tarifi- İki şiş ile Farklı Kız Bebek Yelek Modelleri için önereceğim Ön Patı Fırfır ve Çiçekle süslenen kolay Haraşo model Bebek Yelek yapılışı.

Fırfırlı Bebek Yelek Malzemeleri: Kartopu Başak ip-4 numara Şiş- toplam 1 yumak ip yetiyor.Model tarifi Yelek ön parçasına 39 ilmek atılarak başlanıyor.

39 ilmek ile önden başladıktan sonra 22 ilmek örüp geri dönülür diğer sıralarda 2 ilmek 2 ilmek katarak geri dönüş sağlanır.

3 ilmek kalıncaya kadar bu şekilde örülür. 3 ilmek kalınca 1 ilmeği selanik diğer iki ilmeği haroşa ile devam edin. Koltuk kesimi bittikten sonra yaka kesimine geçilir.

mor-renkli-firfirli-bebek-yelek
mor-renkli-firfirli-bebek-yelek

Sonra örgüye omuza kadar devam edilir, sonrada arkayı ense kısmı için ilmekler atılır ve koltuğa kadar örülür. Koltukta artırma yapın ve her 10 sırada artırma yapın 50 sıra haroşa olunca kesin.

Önleri birbirine dikerek ekleyin, yanları dikin her iki önden de selanik ilmeğinin yanındaki haroşa dan ilmek alarak, her ilmeğin arasında da ilmek artırın. Fırfırları örün ve çiçekler ile süsleyin.

KIZ ÇOCUKLARINA BURGULU ETEKTEN BAŞLANAN HIRKA TAM ANLATIMLI

Kız Çocuk Hırka Tarifi için de bu Burgulu Yakalı ve 2 şiş işi Çocuk Hırkası yapılışını da sitemiz de görebilirsiniz.

mor-orgu-bebek-yelek-cicekli
mor-orgu-bebek-yelek-cicekli

1 Yaş için yapılan Mor Fırfırlı Bebek Yeleğini 2 yaş için yapmak isterseniz. 40-50 ilmek arası başlayabilirsiniz. 1 Yaşa 39 ilmek 2 yaş için de 50 ilmek iyi olur.


2. Devamı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz