Menü Kapat

misir-gevregi-kutularindan-kitaplik-organize

MISIR GEVREĞİ KUTULARINDAN KİTAPLIK ORGANİZE YAPIMIMısır Gevreği Kutularından Okula  giden çocuklarınızın Kitaplarını,defterlerini Organize edeceğiniz şık ve kullanışlı Karton Kitaplık fikri hem kullanışlı hem geri dönüşüm için çok güzel.

Buğday ve Mısır gevreklerinin satıldığı Karton kutularını desenli kağıtlar ile kaplayarak yapılan Kitaplıklar için isterseniz Kırtasiyelerde satılan tek tarafı yapışkanlı desenli kağıtlardan kullanabilirsiniz.

Daha önce paylaştığım Ayakkabı Kutusundan Kitaplık çalışmasına da buradan bakabilirsiniz.

Dosyalık Organizeler özellikle benim gibi 3 çocuklu Okula giden öğrencilerin olduğu aileler için çocuk odasında etrafa saçılan Kitap ve Defterleri bir arada düzenli bir şekilde tutmak için çocukları da teşvik edecektir.

Çocuklar evde kendilerinin yaptıkları Kalemlik ve Kitaplık gibi geri dönüşüm projelerini kendileri yaptıkları zaman daha hevesli oluyorlar.

Süt Kutularından Kalemlik yapılışı ile ilgili paylaştığımız çalışmayı çok beğenen Çocuğumun Öğretmeni okulda çocuklara etkinlik olarak yaptırmıştı.

misir-gevregi-kutularindan-kitaplik-organize
misir-gevregi-kutularindan-kitaplik-organize

Mısır gevreği kutularına benzeyen Deterjan kutuları ya da benzer karton kutuları aynı şekilde kesip renkli desenli kağıtlar ile kaplayabilirsiniz.

  1. ve 2. resimde gördüğünüz gibi küçük sakız veya süt meyve suyu kutularından da kalemlik ile çocuk odalarını daha düzenli dekorasyon yapabilirsiniz.

Eğer desenli kağıt yerine kumaş kullanmak isterseniz çok dağa güzel olur ancak kumaşları önceden ütüler ve arkasına tela yapıştırırsanız o zaman daha güzel olur.

Sizde görüş ve fikirlerinizi sayfa altındaki yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilir sitemde beğendiklerinizi Facebook sayfalarınızda da paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir